Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Radosław Wodziński: Developres to zespół, który stać na grę w finale

Radosław Wodziński: Developres to zespół, który stać na grę w finale

fot. Sylwia Lis

Radosław Wodziński zyskał sobie uznanie PZPS-u i otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Jak radzi sobie w roli statystyka kadry? Czym ta praca różni się od klubowej codzienności? Jak, z jego perspektywy, wyglądał ubiegły sezon i jakie wyzwania niesie ze sobą nadchodzący?

Jak przyznaje sam Radosław Wodziński, praca w kadrze różni się od pracy w klubie głównie ze względu na czas trwania i system rozgrywek. Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet, trwające od listopada do maja, dają kilkudniowy okres czasu, w którym można przygotować się do meczu z konkretnym przeciwnikiem, co całkowicie różni się od systemu pracy z reprezentacją. – Na kadrze przygotowujemy się zazwyczaj pod daną imprezę lub turniej. Jest to zazwyczaj kilka dni, kiedy gra się dzień po dniu, więc i czasu na przygotowanie całej taktyki i analiz jest zdecydowanie mniej – wyjaśnia. – Głównie pracuje się z całym sztabem w nocy po to, by być gotowym na poranne wideo dla dziewczyn. Różni się również styl pracy – statystycy klubowi mają obowiązek dzielenia się materiałami, które wrzucane są na serwer. – W reprezentacji nie ma takiego obowiązku, więc trzeba się wymieniać meczami ze scoutami z innych krajów – zaznacza.Mimo tego rodzaju utrudnień każde powołanie do reprezentacji daje Wodzińskiemu wiele radości. – Praca w reprezentacji to przede wszystkim duże wyróżnienie i duma. To kontakt z siatkówką na najwyższym poziomie i praca z najlepszymi trenerami oraz zawodniczkami w kraju. Poza tym daje mi to możliwość zbierania nowych doświadczeń, poznawania innych filozofii pracy. Żeńska reprezentacja Polski nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata. Mimo to nikt w kadrze broni nie składa. – Drugi okres reprezentacyjny poświęcony będzie pracy przygotowawczej do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. W tym roku imprezą, na której się pojawimy, jest mocno obsadzony turniej Montreux Masters, który da nam możliwość grania z zespołami z czołówki światowej, a takie granie jest nam bardzo potrzebne – wyjaśnia Radosław Wodziński.

Bycie częścią reprezentacji dało statystykowi szansę na poznanie nowej zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów. – Kilkakrotnie graliśmy mecze kontrolne z Czeszkami i poznałem wtedy Michaelę Mlejnkovą, naszą nową przyjmującą. Myślę, że to dziewczyna z dużym talentem do grania. Od kilku lat występuje w seniorskiej reprezentacji pomimo swojego młodego wieku. Myślę, że będziemy zadowoleni z jej występów w barwach Developresu SkyRes Rzeszów. Poza tym podczas turnieju VN, graliśmy przeciwko Serbii, którą reprezentuje nasza kapitan. O Jelenie wiemy już bardzo dużo, więc co mogę powiedzieć – legenda.

Zdaniem Wodzińskiego prawdziwe przygotowania do sezonu rozpoczną się, gdy drużyna zacznie rozgrywać mecze kontrolne i turnieje. Tych będzie sporo, jako że do pierwszego meczu, który zagramy w listopadzie, jest jeszcze sporo czasu. Wodziński jest przekonany, że Developres SkyRes Rzeszów sezonu 2018/2019 to drużyna, którą stać na walkę w finale. – Zespół, który został zbudowany w tym roku, jest bardzo silny, ze znanymi nazwiskami na rynku. Poza tym nie wystąpimy w europejskich pucharach, więc ważny będzie dla nas Puchar Polski. Tak zbudowana drużyna powinna grać o najwyższe cele, ale, jak nauczył nas poprzedni sezon, trzeba być pokornym i po prostu ciężko pracować, a wtedy przyjdą sukcesy – kończy Wodziński.

 

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved