Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Radosław Wodziński będzie asystentem trenera Jacka Skroka

Radosław Wodziński będzie asystentem trenera Jacka Skroka

fot. lsk.pls.pl

Radosław Wodziński dołączył do sztabu E.Leclerc Radomki Radom. – To bardzo doświadczony statystyk i analityk. Praca z reprezentacją Polski doskonale świadczy o jego umiejętnościach. Ma on również ogromną wiedzę na temat zagranicznych zawodniczek, co okazało się przydatne przy tegorocznym skautingu i na pewno będzie pomocne w kolejnym sezonie– powiedział trener Jacek Skrok o swoim nowym asystencie.

Radosław Wodziński swoją karierę rozpoczynał w Pałacu Bydgoszcz, z którym był związany przez pięć lat (2011-2015). Poprzednie sezony spędził w Developres SkyRes Rzeszów. Jak zaczęła się jego przygoda z siatkówką? – Moja przygoda z siatkówką zaczęła się już w szkole podstawowej. Na zajęcia zaprowadził mnie mój Tata i od samego początku mi się to spodobało. Później jak to zwykle bywa wiek młodzika, kadeta, juniora i dalej ta zabawa mnie cieszyła. Po liceum zdecydowałem że trzeba iść na studia i wybrałem Bydgoszcz. Poszedłem tam studia na Uniwersytecie Medycznym o kierunku Fizjoterapia i a zacząłem trenować w zespole uniwersyteckim na uczelni. Poznałem tam trenera Borowskiego który prowadził grupy młodzieżowe Pałacu Bydgoszcz. Zaproponował mi kiedyś wyjazd na obóz z grupą młodzieżową i to było świetne doświadczenie. Później zapytał mnie czy nie chciałbym spróbować jako statystyk w drużynie seniorskiej. Poszedłem na rozmowę z prezesem Saganem i trenerem Gąsiorem i jakoś się zaczęło. Znałem wcześniej Roberta Kaźmierczaka, graliśmy razem w lidze amatorskiej w Bydgoszczy i od niego tak na prawdę zacząłem się uczyć podstaw – mówi Radosław Wodziński.Praca statystyka to głównie analizowanie, zbieranie danych. Czy to jest coś w czym od początku czuł się dobrze? – Na początku było to coś nowego dla mnie. Każdy mówił, że to bardzo wymagająca praca i trzeba mieć wszystko uporządkowane. Z każdym kolejnym meczem i kolejną godziną przy Dacie Volley stwierdzałem, że to coś fajnego. Oczywiście jak do wszystkiego potrzeba czasu. Jak w każdej pracy przychodzą momenty gdzie jest ciężko, ale jak się ma dookoła ludzi, którzy Cię wspierają to na pewno jest dużo łatwiej. Teraz przynosi mi to dużo frajdy – mówi nowy asystent trenera Skroka.

Od 2015 jest również statystykiem reprezentacji Polski kobiet. Praca z reprezentacją Polski to ogromne wyróżnienie. – Tak, praca z kadrą to spełnienie marzeń. Pamiętam, jak dostałem telefon czy nie chciałbym pracować w sztabie trenera Nawrockiego. Miałem trochę mętlik w głowie bo byłem w trakcie pisania pracy magisterskiej. Udało się obie rzeczy pogodzić i zaczęła się ta przygoda z kadrą. Praca w kadrze trochę różni się od pracy w klubie. Idea oczywiście jest ta sama, bo chodzi o to by wyciągnąć jak najwięcej informacji o przeciwniku. W klubie wszystko jest od początku do końca poukładane, bo gramy w rytmie tygodniowym. W kadrze są momenty gdzie gramy 3 mecze dzień po dniu. Pracy jest więc dużo więcej a czasu nie przybywa.

Dlaczego zdecydował się pracować w E.Leclerc Radomce Radom? – Przychodzą momenty gdzie potrzeba jakieś zmiany. Wiem, ze w Radomiu siatkówka to popularny sport, a sam klub ma fajny plan na duże granie. Trener Skrok zaproponował mi pracę asystenta i stwierdziłem, że to chyba dobry moment na zmianę – przyznaje Wodziński. Budowa zespołu na sezon 2019/2020 zmierza ku końcowi. Na boisku znajdą się m.in.: Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Zaborowska, Julieta Lazcano, Agata Witkowska, Sonia Kubacka, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Izabela Bałucka, Marharyta Azizova oraz Emilia Mucha. Jak nowy analityk ocenia budowę składu na nadchodzący sezon? – Myślę, że zespół, który jest budowany będzie silniejszy. Patrząc na same nazwiska jest kilka doświadczonych zawodniczek, a połączenie tego z młodością to może być ciekawa grupa. Oczywiście w trakcie sezonu „w praniu” wszystko się wyjaśni. Liga będzie bardziej wyrównana i sporo wyników będzie niespodziankami.  Mam nadzieję, że ciężką pracą zrobimy wszystko by po sezonie być zadowolonym i dumnym z wyniku.

 

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved