Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Szczerba: Chcemy grać w I lidze

Radosław Szczerba: Chcemy grać w I lidze

fot. Gwardia Wrocław

Avia Świdnik jest w gronie II-ligowych zespołów, które przejdą audyt. On ma zadecydować o tym, które drużyny zostaną dokooptowane do Krispol I ligi, bowiem przez pandemię koronawirusa nie udało się ich wyłonić w sportowy sposób.

Siatkarze Avii Świdnik nie ukrywali, że ich celem w tym sezonie jest awans do I ligi. Przez rundę zasadniczą przeszli jak burza. W play-off uporali się z Karpatami Krosno, wywalczając awans do turnieju półfinałowego. W nim już jednak nie zagrali, bo rozgrywki siatkarskie w Polsce zostały przedwcześnie zakończone. – Każdy chciałby rozstrzygnięcia na boisku. My już więcej zrobić nie możemy. Swoją pracę wykonaliśmy. Teraz czekamy na decyzję. Szkoda, że to się tak przeciąga, bo czas jest bardzo istotny. Rynek jest już trochę przebrany. Drużyny II-ligowe zawsze były pod tym względem pokrzywdzone. Liczyłem, że teraz będzie inaczej. Niestety, musimy czekać. Inni już mogą zacząć budować, choć oczywiście jest to tylko teoria, bo wiele klubów również czeka na to, co się wydarzy – powiedział Witold Chwastyniak.Pierwotnie awans do I ligi z turnieju finałowego miały wywalczyć dwie drużyny. Na razie chętnych do gry na zapleczu PlusLigi jest znacznie więcej. W pierwszej kolejności weryfikacji poddane zostaną Olimpia Sulęcin, BAS Białystok, Avia Świdnik i Czarni Rząśnia. – Jest to dla nas pozytywna informacja, ale trzeba pamiętać, że to nie przesądza już o tym, że Avia będzie grała w I lidze. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na dalsze informacje. Nie wiemy kiedy zapadną kolejne decyzje – powiedział prezes MKS Avia, Radosław Szczerba, który nie zna jeszcze szczegółów dotyczących audytu. – Nie wiemy pod jakim kątem będziemy sprawdzani. Moje przypuszczenia dotyczą tego, że będzie to weryfikacja pod względem organizacyjnym i finansowym z racji tego, że I liga utrzymuje dość wysoki poziom. Przez to związek nie będzie chciał się zgodzić na to, aby drużyny, które awansują, miały później kłopoty finansowe albo organizacyjne – dodał.

Na razie nie wiadomo jakie kryteria ostatecznie będą decydujące o wyłonieniu dwóch zespołów, które zajmą miejsce Chrobrego Głogów i SMS-u PZPS Spała, które zostały zdegradowane do II ligi. – Najbardziej sprawiedliwe byłoby dopuszczenie wszystkich czterech zespołów, które się zgłosiły i powiększenie I ligi. Wiem, że były sugestie niektórych klubów, żeby dopuścić wszystkich chętnych i podzielić ligę na dwie grupy: północ-południe czy wschód-zachód. To mógłby być dobry sposób na oszczędności klubów – dodał szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Drużynie ze Świdnika zależy na powrocie do I ligi. Mimo że walka na wyższym szczeblu wiązałaby się z koniecznością wzmocnienia zespołu oraz zbudowania większego budżetu, to w Świdniku są na to gotowi. – Chcemy grać w I lidze. Mamy wstępne zapewnienia od sponsora i ze strony miasta, że zrobią wszystko, aby nam pomóc finansowo. Liczymy się z tym, że trzeba będzie wzmocnić naszą drużynę, ponieważ gra szczebel wyżej wymaga posiadania lepszej i szerszej kadry. Jest to jednak bardziej odległa kwestia – zakończył Szczerba.

źródło: lubsport.pl, opr. własne, swidnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved