Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Radosław Panas: Zespół pokazał charakter

fot. KS Norwid Częstochowa

Dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę spotkania pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a AZS-em AGH Kraków. W decydującym momencie pewniej zagrali krakowianie i to oni dopisali do swojego konta kolejny triumf. –  Przyjechaliśmy tutaj na ciężki mecz, byliśmy przekonani, że nie będzie łatwo. Wiedzieliśmy o problemach w drużynie Norwida, ale nie zlekceważyliśmy przeciwnika, przyjechaliśmy tutaj walczyć – skomentował Daniel Gąsior, MVP spotkania.

Mimo starań Exact Systems Norwid Częstochowa nie zdołał zakończyć serii porażek. Po walce we własnej hali w czwartek częstochowianie przegrali z AZS-em AGH Kraków 2:3. – Niewiele brakowało do zwycięstwa. Zespół pokazał charakter, zagrał dobrze w obronie, nieźle prezentowaliśmy się na zagrywce. Gdzieś tam brakowało momentami skutecznego ataku z lewej strony – powiedział po meczu Radosław Panas. W ostatnim czasie doszło do odsunięcia trenera Tomasza Wasilkowskiego, co klub ogłosił jedynie w lakonicznym komunikacie. – Taka była decyzja zarządu i trzeba ją zaakceptować – skomentował dyrektor sportowy Norwida. Jak roszada na stanowisku szkoleniowca wpłynie na trzyletni plan, który włodarze klubu ogłosili podczas niedawnej konferencji prasowej? – To nie ma żadnego wpływu. Będzie następny trener i będzie ciągnął ten projekt – dodał Panas.W zupełnie innych nastrojach są krakowianie, którzy obecnie są na fali wznoszącej. Chociaż w pierwszej serii krakowianie wyraźnie wygrali z rywalami, nastawiali się na znacznie trudniejszy mecz. – Przyjechaliśmy tutaj na ciężki mecz, byliśmy przekonani, że nie będzie łatwo. Wiedzieliśmy o problemach w drużynie Norwida, ale nie zlekceważyliśmy przeciwnika, przyjechaliśmy tutaj walczyć – powiedział po meczu Daniel Gąsior. Czwartkowe spotkanie było bardzo nierówne, drużyny grały falami a ostatecznie dopiero zacięty tie-break wyłonił zwycięzcę. – Jeden set był w jedną stronę, drugi w drugą, ale taka jest siatkówka – stwierdził MVP pojedynku.

21 grudnia rozegrana zostanie ostatnia w tym roku kalendarzowym kolejka Krispol I ligi. Częstochowianie we własnej hali podejmą SPS Chrobrego Głogów, zaś krakowian czeka trudny wyjazd do Bielska-Białej. W pierwszej części sezonu po zaciętym meczu to bielszczanie wygrali 3:2. – To będzie ciężki mecz. Jedziemy tam walczyć i myślę, że możemy tam sprawdzić jakąś niespodziankę – zapowiedział atakujący AGH Kraków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved