Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Zespół będzie lepszy, niż był w zeszłym roku

Radosław Panas: Zespół będzie lepszy, niż był w zeszłym roku

fot. archiwum

Chociaż Victoria Wałbrzych nie złożyła jeszcze broni w walce o I ligę do gry na zapleczu PlusLigi przygotowuje się już Exact Systems Norwid Częstochowa. Drużyna Radosława Panasa przejdzie jedynie kosmetyczne zmiany. W środę klub ogłosił pozyskanie nowego rozgrywającego, który był już związany z Norwidem.

Częstochowski zespół przegrał walkę o pozostanie w I lidze z Victorią Wałbrzych. Rywalizacja tych dwóch zespołów była bardzo zacięta. Po zakończeniu sezonu włodarze drużyny z Częstochowy jednak nie odpuszczali i zapowiedzieli, że jeżeli tylko pojawi się taka możliwość, to będą starali się utrzymać zespół na zapleczu PlusLigi. – Czyniliśmy starania o to, żeby jednak grać w I lidze. Zgłosiliśmy akces i w przypadku, gdyby któraś drużyna nie zgłosiła się, czy miała jakieś problemy albo liga zostałaby powiększona, to my się zgłosiliśmy. Widzieliśmy, że to ma sens, że chłopcy się rozwijają i jest fajna atmosfera, ludzie przychodzą na mecze. Chcieliśmy dalej to ciągnąć. Oczywiście bardzo chcieliśmy to zrobić w sposób sportowy, jednak nie udało się. Czuliśmy, że jesteśmy zespołem, który powinien grać na tym poziomie – wyjaśnił Radosław Panas, trener Norwida.Zespół nie przejdzie rewolucji kadrowej. Większość zawodników Exact Systems Norwida Częstochowa na pewno zostanie w klubie. Kontrakty na nadchodzący sezon mają dotychczasowi siatkarze: Kamil Gromadzki, Mateusz Zawalski, Łukasz Usowicz (środkowi), Damian Kogut, Dominik Miarka, Adam Smolarczyk (przyjmujący), libero Bartosz Zieliński, rozgrywający Adrian Kraś oraz atakujący Tomasz Kryński. Wciąż niepewna jest przyszłość klubowa Jarosława Muchy, który obecnie wraz z reprezentacją walczy w mistrzostwach świata juniorów. Z pewnością Norwida opuści Michał Kaczyński, natomiast rolę trenera jednej z grup młodzieżowych przejmie Jakub Oczko. Włodarze klubu rozpoczęli poszukiwania zawodników na trzech pozycjach: rozegraniu, ataku oraz przyjęciu. – Na tych pozycjach, które wiedzieliśmy, że trzeba będzie trochę wzmocnić, uzupełnić, czynimy starania. Myślę, że zespół będzie lepszy, niż był w zeszłym roku – stwierdził Radosław Panas. – Mam nadzieję, że osoby, które dojdą do składu, sprawią, że poziom zespołu będzie jeszcze wyższy – dodał.

W środę klub ogłosił, że miejsce Oczki zajmie dwudziestoczteroletni Jakub Nowosielski. Rozgrywający był już związany z Norwidem, gdzie treningi siatkarskie łączył z nauką w IX LO. Po ukończeniu liceum siatkarz ogrywał się na parkietach pierwszoligowych w TKS-ie Tychy, Pekpolu Ostrołęka oraz AGH Kraków.

źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved