Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Zabrakło doświadczenia

Radosław Panas: Zabrakło doświadczenia

fot. archiwum

Wsparcie licznie zgromadzonych kibiców nie wystarczyło, by siatkarze Exact-Systems Norwida Częstochowa zapisali na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo. Beniaminkowi I ligi w starciu ze Stalą Nysa zabrakło doświadczenia. – W czwartym i piątym secie zespół z Nysy pokazał, że gra trochę lepiej w siatkówkę i ma trochę więcej doświadczenia niż mój zespół – przyznał po spotkaniu Radosław Panas.

W pierwszym secie sobotniego starcia doświadczeni siatkarze z Nysy dali lekcję siatkówki przeciwnikom. Dopiero w kolejnej partii sytuacja na boisku uległa odmianie. W następnych odsłonach meczu nie zabrakło walki, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim pewniej zagrali przyjezdni, którzy drugi mecz w tym sezonie zakończyli zwycięstwem za dwa punkty. – Zabrakło doświadczenia i umiejętności. W pewnym momencie na boisku byli sami chłopcy, którzy grali w zeszłym roku w drugiej lidze. Tutaj rzeczywiście w czwartym i piątym secie zespół z Nysy pokazał, że gra trochę lepiej w siatkówkę i ma trochę więcej doświadczenia niż mój zespół – wyjaśnił trener Norwida, Radosław Panas.Beniaminek I ligi to głównie wychowankowie Norwida, którzy wzmocnieni zostali bardziej doświadczonymi siatkarzami. Chociaż w spotkaniu przeciwko nyskiej Stali gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony, według Radosława Panasa jego zespół stać na jeszcze lepszą grę. – Na pewno mogliby zagrać jeszcze lepiej. To nie było to, co potrafią grać. Każdy mecz to będzie dla nas zbieranie doświadczeń. Każdy wygrany set, zdobyty punkt, każde spotkanie będzie działało na plus – przyznał szkoleniowiec częstochowskiego pierwszoligowca.

Awans Norwida na zaplecze PlusLigi wzbudził duże zainteresowanie pośród miejscowych kibiców. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami hala przy ulicy Jasnogórskiej wypełniła się po brzegi kibicami, którzy wspierali młody zespół. – Mieliśmy sygnały, że kibice będą przychodzić na nasze mecze i to się potwierdziło. Dziękujemy im za fajną atmosferę, za doping. To nas bardzo cieszy, bo z takim założeniem wchodziliśmy do tej ligi. Wiemy, że jest zainteresowanie. Nasz zespół ściąga na mecze bardzo dużo kibiców – zakończył Radosław Panas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved