Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Przygotowujemy się na bardzo trudny mecz

Radosław Panas: Przygotowujemy się na bardzo trudny mecz

W środku tygodnia w Częstochowie rozegrany został zaległy mecz 1. kolejki zaplecza PlusLigi. Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze AZS-u AGH Kraków, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy. Exact Systems Norwid Częstochowa dopisał do swojego konta trzy punkty i dzięki temu plasuje się już na szóstej lokacie. – Cieszę się, że w końcu mam cały zespół, poza małymi wyjątkami. Ci zawodnicy, którzy wchodzą, coś wnoszą i to jest najważniejsze. To mnie cieszy. Jeżeli będziemy wszyscy razem, to będziemy grać jeszcze lepiej – powiedział po meczu Radosław Panas.

Mecz pomiędzy AZS-em AGH Kraków a Exact Systems Norwidem Częstochowa miał zostać rozegrany pod koniec września w Krakowie. Na prośbę częstochowian, którzy w tamtym czasie zmagali się z kontuzjami aż trzech przyjmujących, spotkanie zostało przełożone. 31 października w Częstochowie w Norwidzie zabrakło chorego Łukasza Łapszyńskiego, natomiast trener Kubacki miał do dyspozycji tylko jednego rozgrywającego – Łukasza Rajcherta. Krakowianie mieli swoje szanse, by zdobyć przynajmniej punkt w Częstochowie, jednak ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Norwida 3:1. – Nie będzie łatwych meczów. Jak będzie łatwy mecz, to będzie święto. Cieszę się, że wygraliśmy. Przede wszystkim trzeci set był bardzo ważny, przegrywaliśmy bodajże 18:22 i udało nam się wyciągnąć i wygrać – to był przełomowy moment. Było trochę zamieszania, bo Łukasz Łapszyński nam dzisiaj wypadł z powodu choroby i widać było, że potrzebowaliśmy trochę więcej czasu żeby się otrząsnąć, ale mam nadzieję, że już wróci na sobotę. Fajnie, że ci, którzy zajęli jego miejsce, udźwignęli, pokazali się z jak najlepszej strony. Zwycięzców się nie sądzi. Mamy trzy punkty do tabeli, jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej że to pierwsze nasze zwycięstwo z AGH Kraków, odkąd jesteśmy w I lidze – powiedział po meczu trener Radosław Panas.

Oba zespoły momentami grały nierówno, jednak nie brakowało walki i przedłużonych akcji. Podobnie jak w meczu z Olimpią Sulęcin pozytywny impuls dały Norwidowi zmiany. Z seta na set coraz pewniej prezentował się Krzysztof Modzelewski, a w trzecim secie pozytywny impuls dali Adrian Kraś i Paweł Stabrawa. – Zmiany dużo nam dały. Cieszę się, że w końcu mam cały zespół, poza małymi wyjątkami. Ci zawodnicy, którzy wchodzą coś wnoszą i to jest najważniejsze. To mnie cieszy. Jeżeli będziemy wszyscy razem, to będziemy grać jeszcze lepiej – przyznał szkoleniowiec Exact Systems Norwida.

W sobotę częstochowianie rozegrają kolejny mecz we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie UKS Mickiewicz Kluczbork. Siatkarze z Kluczborka zamykają ligową tabelę. Do tej pory nie udało im się wygrać ani jednego meczu, mają na swoim koncie zaledwie dwa punkty, które zdobyli po tie-breakach z AZS-em Częstochowa i Lechią Tomaszów Mazowiecki. – To są najgorsze mecze – z ostatnim zespołem, z drużynami z końcówki tabeli, bo one też wiedzą, o co grają, potrzebują zwycięstw. Przyjadą tutaj, będą się bić i walczyć o zwycięstwo. Od czwartku myślimy o drużynie z Kluczborka i przygotowujemy się na bardzo trudny mecz – stwierdził trener częstochowian.

W poprzednich sezonach Norwid nie grał najlepiej we własnej hali. W tym roku znacznie lepiej wiedzie mu się w obiekcie przy ul. Jasnogórskiej, gdzie częstochowianie pokonali już nyską Stal, KPS Siedlce i AGH Kraków. – Na razie wygraliśmy trzy mecze, jak będzie seria kilkunastu meczów nieprzegranych u siebie, to wtedy będziemy mogli powiedzieć, że to jest twierdza. (śmiech) Jednak cieszy, że na razie pozostajemy tutaj niepokonani. Fajnie wygrywać tu, dla tej naszej publiczności, która tak licznie pojawia się na meczu. Te zwycięstwa na pewno też budują, a ludzie nie tracą czasu, przychodząc na nasze mecze – zakończył Radosław Panas.