Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Nasza praca miała sens

Radosław Panas: Nasza praca miała sens

fot. archiwum

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził skład I ligi mężczyzn, w której miejsce Victorii Wałbrzych zajął Exact Systems Norwid Częstochowa. Przed nowym sezonem częstochowski zespół został wzmocniony, by walczyć o wyższe cele. – Nie chcieliśmy robić rewolucji kadrowej, bo jestem przekonany, że te dwadzieścia pięć spotkań rozegranych w zeszłym sezonie przyniesie pożyteczny efekt w kolejnym – powiedział Radosław Panas.

Exact Systems Norwid Częstochowa w minionym sezonie rozegrał kilkanaście tie-breaków, z czego wygrał tylko jeden. Po zaciętej rywalizacji w fazie play-out przegrał z Victorią Wałbrzych i wiele wskazywało na to, że ponownie zagra w rozgrywkach drugoligowych. Włodarze częstochowskiego klubu nie złożyli jednak broni i korzystając z kłopotów wałbrzyszan, odzyskali miejsce na zapleczu PlusLigi. Przed nowym sezonem zespół przeszedł kosmetyczne zmiany na kluczowych pozycjach. Do zespołu dołączyli rozgrywający Jakub Nowosielski, przyjmujący Kamil Maruszczyk oraz atakujący Damian Wdowiak. – Wiedzieliśmy, co należy poprawić, w których miejscach trzeba uzupełnić zespół, ale idea była ta sama. Z tych trzech nazwisk, dwóch chłopaków jest z Norwida, to są jego absolwenci, a Damian Wdowiak miał sezon w AZS-ie Częstochowa. To są cały czas ludzie związani z naszym środowiskiem. Taki jest nasz pomysł i tego się będziemy trzymać. Nie chcieliśmy robić rewolucji kadrowej, bo jestem przekonany, że te dwadzieścia pięć spotkań rozegranych w zeszłym sezonie przyniesie pożyteczny efekt w kolejnym – przyznał Radosław Panas. – Wiedzieliśmy, że chłopcy pracują bardzo ciężko, starają się. Nie mogłem mieć do nich, może poza 2-3 meczami, pretensji o to, że nie walczą, to było widać. Chcieliśmy im dać jeszcze raz szansę. Wiemy, że zrobili postęp, widać to również po tym, że członek naszego zespołu – Jarek Mucha otrzymał powołanie do reprezentacji. Nasza praca miała sens – podkreślił szkoleniowiec Norwida.Exact Systems Norwid Częstochowa swoje przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 1 sierpnia. We wrześniu zespół rozegra kilka sparingów. Trener Radosław Panas nie ukrywa, że aspiracje zespołu są znacznie wyższe niż w zeszłym sezonie, a planem minimum jest walka w fazie play-off. – Z tego co obserwuję, być może 2-3 zespoły będą mocniejsze, ale nie będzie wielkiej dysproporcji. Nie wiem, jak inne zespoły z dołu, jak SMS Spała czy AZS, ale myślę, że znowu liga będzie wyrównana. Ciężko składać konkretne deklaracje, że na pewno awansujemy czy włączymy się w walkę o czwórkę. Sezon weryfikuje. Rozgrywki będą bardzo trudne – powiedział Panas.

Exact Systems Norwid Częstochowa to nie tylko zespół pierwszoligowy. Klub prowadzi szkolenie w grupach młodzieżowych. W ostatnim czasie do sztabu szkoleniowego młodzieży dołączyło dwóch doświadczonych siatkarzy – Jakub Oczko oraz Andrzej Stelmach. – To są nasze dwa dodatkowe bardzo mocne transfery. Z Andrzejem (Stelmachem – przyp. red.) to była krótka i dosyć niespodziewana rozmowa, bo miał praktycznie domknięty skład i załatwione wszystkie sprawy w Politechnice Opolskiej w I lidze kobiecej, gdzie mu bardzo dobrze poszło, ale nagle coś tam nie wyszło. Od razu na drugi, trzeci dzień zadzwoniłem do niego, chwila rozmowy, dwa spotkania z dyrektorem i sprawa dogadana. Bardzo cieszymy się, że ci dwaj bardzo znani, związani z Częstochową siatkarze będą mogli u nas pracować i przekazać swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie nam się dobrze układać i chłopcy jak najwięcej z tego wyciągną – opowiedział Radosław Panas.

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved