Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. Norwid Częstochowa

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa bardzo dobrze zainaugurowali I ligę. Podopieczni Radosława Panasa dwukrotnie wygrali 3:1. – Zmiennicy wnieśli dużo ożywienia, powtórzyło się to, co było w Nysie. Mam naprawdę bardzo fajną, szeroką kadrę i każdy, kto wchodzi, coś wnosi, co mnie bardzo cieszy  – stwierdził trener Norwida.

Częstochowianie po zwycięstwie 3:1 w Nysie przed własną publicznością również zdobyli trzy punkty. Od początku gospodarze sobotniego pojedynku grali konsekwentnie. Chociaż siatkarze TSV Sanok starali się walczyć, sił wystarczyło im tylko do wygrania jednego seta. – Cieszymy się. Dwa zwycięstwa – 2/3 tego co w zeszłym sezonie już mamy po pierwszych dwóch kolejkach – z uśmiechem stwierdził trener Norwida. – To był bardzo trudny mecz, pomimo że wygraliśmy w Nysie, a TSV Sanok przegrał u siebie, wiedzieliśmy, że on tu przyjedzie bić się o zwycięstwo, bo chciał nadrobić te stracone trzy punkty. Jednak wytrzymaliśmy, graliśmy konsekwentnie i znowu się udało – przyznał Radosław Panas. – Chwała chłopakom, że wytrzymali, że zagrali naprawdę twardy, męski mecz – dodał.Sezonu 2016/2017 częstochowianie nie mogli zaliczyć do udanych. Mimo rozegrania kilkunastu tie-breaków w fazie zasadniczej wygrali tylko 3 razy. Niewielkie, ale znaczące zmiany sprawiły, że zespół w nowym sezonie prezentuje się znacznie lepiej. Szkoleniowiec częstochowskiego Norwida nie ukrywa, że ważną rolę pełnią siatkarze, którzy wchodzą na zmiany. – Zmiennicy wnieśli dużo ożywienia, powtórzyło się to, co było w Nysie. Mam naprawdę bardzo fajną, szeroką kadrę i każdy, kto wchodzi, coś wnosi, co mnie bardzo cieszy – powiedział trener. Podczas inauguracyjnego meczu w hali nie zabrakło kibiców, którzy wspierali częstochowian. – Czasami jest ta presja, która ciąży, są oczekiwania kibiców, ale ja się cieszę, że dwa tygodnie temu zagraliśmy tutaj turniej przed sezonem i już był przedsmak rozgrywek ligowych. Wszystko idzie w dobrym kierunku – stwierdził szkoleniowiec Norwida.

W kolejnym meczu siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa zagrają z MKS-em Aqua Zdrój Wałbrzych. Wałbrzyszanie wygrali fazę play-out w zeszłym sezonie, jednak przez problemy z budżetem to Norwid zajął ich miejsce w I lidze. Ostatecznie drużyna z Wałbrzycha weszła do gry na zapleczu PlusLigi w miejsce SKS-u Hajnówka. Po dwóch kolejkach zespół Janusza Bułkowskiego ma na swoim koncie dwa punkty (zwycięstwo 3:2 z AZS-em AGH Kraków) i plasuje się na 8. miejscu. Częstochowianie z kompletem oczek zajmują obecnie czwartą lokatę. – Chcemy tę passę trzymać jak najdłużej. Za chwilę trudny wyjazd do Wałbrzycha. Tutaj nikt nie da nam punktów za darmo, trzeba będzie się naprawdę bić, tak jak w meczu z TSV – przyznał Radosław Panas. – Musimy się dobrze przygotować. W weekend będziemy się cieszyć, a od poniedziałku akcja Wałbrzych – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved