Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Mam do dyspozycji czternastu wyrównanych chłopaków

Radosław Panas: Mam do dyspozycji czternastu wyrównanych chłopaków

fot. archiwum

Dwa tygodnie pozostały do inauguracji rozgrywek I ligi. Exact Systems Norwid Częstochowa za cel minimum przyjął grę w fazie play-off. – Podsumowanie ubiegłego sezonu dało nam kierunki co do budowania składu. Wiedzieliśmy, na jakich pozycjach ten zespół potrzebuje wzmocnień. Myślę, że te wzmocnienia jak najbardziej zostały zrobione. Ten zespół na papierze personalnie jest lepszy – powiedział prezes klubu, Krzysztof Wachowiak.

Exact Systems Norwid Częstochowa to nie tylko zespół pierwszoligowy, ale przede wszystkim szkolenie młodzieży. W minionych rozgrywkach Norwid nie zdołał sportowo utrzymać się w I lidze, jednak korzystając z problemów finansowych rywali, pozostał na zapleczu PlusLigi. Po sezonie karierę zakończył kapitan Jakub Oczko, jednak pozostał w klubie. Zmieniła się jednak jego rola – obecnie zajmuje się trenowaniem drużyny kadetów. Innym nowym trenerem grup młodzieżowych został Andrzej Stelmach, który prowadzi zespół juniorów. – Jestem zadowolony z tego powodu, że co roku robimy krok do przodu organizacyjnie i sportowo. Organizacyjnie zawsze chcieliśmy, żeby to co dobre było w częstochowskiej siatkówce, próbować zagospodarować. Stąd ten kierunek i zatrudnienie trenera Stelmacha czy też trenera Oczko – powiedział prezes klubu Krzysztof Wachowiak.Częstochowski Norwid w zeszłym sezonie z trudem sięgał po zwycięstwa. Pomimo rozegrania kilkunastu tie-breaków większość przegrał. Po sezonie zespół przeszedł kosmetyczne zmiany. Do drużyny dołączyli rozgrywający Jakub Nowosielski (w miejsce Jakuba Oczko), atakujący Damian Wdowiak (za Michała Kaczyńskiego) oraz przyjmujący Kamil Maruszczyk. – Zderzenie było dosyć konkretne, ale doświadczenie sportowe chłopaków, które niewątpliwie wynieśli chociażby z tych meczów po 3:2, na pewno w tym sezonie zaprocentuje. Podsumowanie ubiegłego sezonu dało nam kierunki co do budowania składu. Wiedzieliśmy, na jakich pozycjach ten zespół potrzebuje wzmocnień. Myślę, że te wzmocnienia jak najbardziej zostały zrobione. Ten zespół na papierze personalnie jest lepszy, plus to doświadczenie wyniesione przez pozostałych zawodników, powinno zagwarantować, że ten zespół będzie funkcjonował zdecydowanie lepiej – stwierdził prezes Norwida.

Podopieczni Radosława Panasa rozegrali już kilka sparingów. W planie mają jeszcze między innymi turniej we własnej hali. – Cały plan przygotowań realizujemy, wszystko jest pod kontrolą. Zaczęliśmy etap spotkań towarzyskich, kontrolnych. Chcemy ich rozegrać około dziesięciu przed pierwszym meczem. Przede wszystkim potrzebuję tych gier po to, by ten skład wykrystalizować, bo w tym roku mam do dyspozycji czternastu wyrównanych chłopaków. Mam nadzieję, że będzie zdrowa, fajna rywalizacji i jak będę patrzył do tyłu w kwadrat, to będę miał duży wybór – przyznał Radosław Panas, trener pierwszoligowego Norwida.

źródło: Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved