Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Radosław Panas: Czekam na zacięte spotkanie Polaków

Radosław Panas: Czekam na zacięte spotkanie Polaków

fot. archiwum

– Słoweńcy zagrali dosyć słaby mecz z Bułgarią, co nie jest dobrym prognostykiem przed spotkaniem z naszą ekipą, bo na pewno drugiego tak słabego meczu nie zagrają. Będą chcieli się zrehabilitować. My musimy zrewanżować się Słowenii, bo właśnie z nimi przegraliśmy rywalizację o strefę medalową dwa lata temu – mówi 52-krotny reprezentant kraju oraz uczestnik ME 1995, Radosław Panas, obecnie trener pierwszoligowego Exact Systems Norwida Częstochowa.

Czy Polska zdobędzie mistrzostwo Europy?Radosław Panas:  – Przede wszystkim nasi siatkarze wydłużyli sobie tę drogę i utrudnili. Ta porażka z Serbią była kluczowa i teraz czeka nas trudny mecz ze Słowenią i bardzo trudny z Rosją, żeby wejść do strefy medalowej. To jest ciężka droga, ale nie jest ona niewykonalna. Żeby zdobywać medale na mistrzostwach Europy, to trzeba na pewno grać dobrze i pokonać trudnych rywali, bo to nie jest łatwy turniej.

Był pan zaskoczony postawą naszych zawodników w pierwszym meczu przeciwko Serbii?

– Widać było, że ten mecz nie wyszedł naszym zawodnikom, natomiast Serbowie zagrali zdecydowanie lepiej niż trzy lata temu. Byli bardziej oswojeni z tą atmosferą, zagrali przede wszystkim bardzo dobrze zagrywką, tym sobie ustawili mecz. Grali bardzo fajnie na wysokiej piłce, blokiem. Wygrywali bardzo dużo piłek sytuacyjnych i tym triumfowali.

Następne dwa spotkania to zwycięstwa bez straty seta, ale czy przekonuje pana gra zespołu?

– Nasi pokazali to, co powinni w meczach ze średniakami europejskimi. Pokonali, chociaż nie bez trudu, Finlandię i Estonię. To są przeciwnicy, z którymi było obowiązkiem wygrać i udało się bez straty seta, także nasi wykonali plan. Można powiedzieć, że jeszcze nie zagraliśmy takiego meczu na styku, bo i mecz z Serbią był jednostronny, i te dwa następne były także w miarę pod dyktando naszych zawodników. Czekam cały czas na spotkanie, które będzie rozgrywać się w końcówkach, pod dużym napięciem.

W barażu mierzymy się ze Słowenią. To rewelacja poprzednich mistrzostw i teraz znowu stoi nam na drodze.

– Rewelacja poprzednich mistrzostw, ale wydaje mi się, że w tym roku nie gra tak dobrze, jak wtedy. Zagrała dosyć słaby mecz z Bułgarią, co nie jest dobrym prognostykiem przed spotkaniem z naszą ekipą, bo na pewno drugiego tak słabego meczu nie zagra. Będzie chciała się zrehabilitować i to niedobrze dla nas. My musimy zrewanżować się Słowenii, bo właśnie z nią przegraliśmy rywalizację o strefę medalową dwa lata temu. Mamy coś do pokazania, do udowodnienia i do zrehabilitowania się.

*więcej w serwisie polsatsport.pl

Loading ... Loading ...

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved