Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Chcemy po raz kolejny pójść do przodu

Radosław Panas: Chcemy po raz kolejny pójść do przodu

fot. archiwum

Radosław Panas po sezonie 2018/2019 zmienił swoją rolę w Exact Systems Norwidzie Częstochowa. Dotychczasowy trener zespołu został dyrektorem sportowym częstochowskiego pierwszoligowca. – Chcemy się rozwijać, iść do przodu, być wizytówką Częstochowy. Mój pierwszy taki pomysł to wrócić do czasów, gdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej mieliśmy trzy zespoły, które skupiały popularne dyscypliny – żużel, piłkę nożną i siatkówkę. Żużel i piłka nożna już są a my chcemy dołączyć do tej dwójki – przedstawił cel zespołu Radosław Panas.

Po pięciu latach trenowania siatkarzy Exact Systems Norwida Częstochowa Radosław Panas zmienił rolę. Przestał być szkoleniowcem częstochowian a został dyrektorem sportowym tego zespołu. – Wydaje mi się, że dłużej na stanowisku trenera to był tylko Alex Ferguson w Manchesterze i Arsene Wenger w Arsenalu – żartował Radosław Panas. – Bardzo fajnie spędzony czas. Zespół robił postępy z roku na rok. Doszliśmy do tego, że jesteśmy najlepszą siatkarską drużyną w Częstochowie. Czego więcej chcieć? Nie wszystko udało się zrealizować, ale to, co najważniejsze jest. Myślę, że sporo chłopaków będzie miło wspominać ten czas i zrobiło postępy, znaleźli miejsca w lepszych zespołach, drużynach plusligowych. Jestem zadowolony z tego pięciolecia, ale życie nie lubi próżni. Coś się skończyło, coś się zaczyna. Mam również nadzieję, że doświadczenia z tych pięciu lat i z innych klubów w pracy organizacyjnej czy pracy z zespołem będę mógł jeszcze przekazać – dodał.Funkcja dyrektora sportowego wciąż nie jest zbyt często spotykana w zespołach siatkarskich, szczególnie pierwszoligowych. – Doszliśmy do wniosku z prezesem i głównym sponsorem, że zespół potrzebuje nowego impulsu, ale również chcieliśmy moje doświadczenia i pomysły wdrożyć w tym sezonie i kolejnym. Chcemy po raz kolejny pójść do przodu, żeby ten zespół z roku na rok się rozwijał. To jest mój cel i nie tylko mój, bo całego klubu, zespołu – wyjaśnił Radosław Panas.

Celem nowego trenera – Tomasza Wasilkowskiego ma być walka o awans do PlusLigi w ciągu trzech lat. Po sezonie 2018/2019 zespół przechodzi rewolucję kadrową a na zmianę barw zdecydowali się niemal wszyscy siatkarze, którzy stanowili trzon zespołu w zakończonych rozgrywkach. – Trener dostał taką propozycję, pomysł, że ten zespół w ciągu trzech lat ma się bić w lidze o jak najwyższe lokaty. Dostanie fajny zespół, taką mieszankę ludzi doświadczonych i młodych. Jestem pewny, że Tomek jako nowy trener przekaże im swoje umiejętności i doświadczenie pracy na różnych szczeblach i liczę na to, że będzie dalej rozwijał ten zespół z moją pomocą, z pomocą całego klubu. Już jesteśmy najlepsi w Częstochowie a chcemy pójść jeszcze wyżej. Być może w perspektywie kilku lat uda nam się zapukać do PlusLigi, na to liczymy. Oczywiście nie zrobimy tego bez wsparcia miasta i sponsorów. Chcemy się rozwijać, iść do przodu, być wizytówką Częstochowy. Mój pierwszy taki pomysł to wrócić do czasów, gdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej mieliśmy trzy zespoły, które skupiały popularne dyscypliny – żużel, piłkę nożną i siatkówkę. Żużel i piłka nożna już są a my chcemy dołączyć do tej dwójki. Pamiętam, że był taki moment, że wszystkie zespoły były w top rozgrywkach – powiedział nowy dyrektor sportowy częstochowskiego Norwida.

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved