Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Kolanek: Warto było podążać tą drogą

Radosław Kolanek: Warto było podążać tą drogą

fot. PGE Skra

Radosław Kolanek jako trener juniorów PGE Skry zdobył m.in. mistrzostwo Polski. Od najbliższego sezonu będzie pomagał Michałowi Mieszko Gogolowi jako jego asystent w pierwszej drużynie. – To dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tego sztabu. Zrobimy wszystko, co najlepsze, by ten zespół miał radość z siatkówki, bo to jest kluczowe, by grać o najwyższe cele – powiedział Radosław Kolanek. 

Niezmiernie się cieszę, że polscy trenerzy dostają szansę pracy, również w innych klubach. U nas będzie pracował Radek i to pokazuje, że swoją ciężką pracą i uporem w Bełchatowie również można wejść na te najwyższe szczeble, czyli pracować w sztabie pierwszego zespołu. Pewnych rzeczy się w życiu nie kupi i to jest wartość dodana. Radek wychował się w Bełchatowie i dziś ma zaszczyt pracować z pierwszą drużyną – przyznał Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.– Szansa, którą otrzymałem, z pewnością pokazuje mi, że droga, którą do tej pory obrałem, była właściwa i warto było nią podążać. Jestem bardzo szczęśliwy, że takie zadanie zostało mi powierzone w klubie i zrobię wszystko, by pomóc w pracy trenerowi oraz całemu sztabowi i wspólnie osiągnąć to, co sobie założymy. Czekałem na tego typu wyzwanie i już nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli zacząć pracę – powiedział asystent trenera. – To dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tego sztabu. Zrobimy wszystko, co najlepsze, by ten zespół miał radość z siatkówki, bo to jest kluczowe, by grać o najwyższe cele – zaznaczył Radosław Kolanek.

Asystent trenera PGE Skry bardzo się cieszy, że będzie współpracował m.in. z Gogolem. – Dobrze, że trafiłem akurat na taką osobę, jaką jest Mieszko i patrzę na naszą współpracę bardzo pozytywnie. To trener, od którego będę mógł się bardzo dużo nauczyć i liczę, że razem stworzymy zgrany team i damy wiele dla tego zespołu – stwierdził Kolanek. – Radek jest z Bełchatowa i zostawił dla klubu bardzo dużo serca. Uważam, że ludzie związani z miastem, w którym pracują, mogą dać drużynie najwięcej serca, bo faktycznie są z nią związani mentalnie – przyznał Michał Mieszko Gogol. Co ciekawe, Kolanek miał już okazję współpracować z Gogolem. Było to 10 lat temu w… AZS Częstochowa, kiedy aktualny asystent trenera PGE Skry był jeszcze siatkarzem, a obecny szkoleniowiec statystykiem zespołu. – Ostatnio żartowałem, że do dziś mam jego odprawy, nawet korzystałem z nich na początku mojej pracy – zakończył Kolanek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved