Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Radomskie siatkarki już trenują

Radomskie siatkarki już trenują

fot. Radomka Radom

Jeszcze nie w komplecie, ale większa część drużyny E.Leclerc Radomki już jest w Radomiu i pod okiem trenera Jacka Skroka rozpoczyna przygotowania do sezonu 2019/2020. Środowy trening był otwarty dla mediów. Dziennikarze mogli swobodnie porozmawiać ze sztabem oraz zawodniczkami o zbliżających się dniach i celach na nowy sezon.

Zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Przez cały sierpień w dni robocze radomskie siatkarki będą trenowały dwa razy dziennie: w fitness Klubie Pop Gym i w sali LO 13. Na początku września odbędzie się obóz przygotowawczy w Kielnarowej, gdzie podobnie jak rok temu, zagrają z Developres SkyRes Rzeszów. Potem na podopieczne Jacka Skroka czekają pierwsze sparingi i gry testowe. E.Leclerc Radomka Radom weźmie udział w kilku turniejach, między innymi w Wieluniu, Wieliczce i Łodzi.– To dopiero początek przygotowań, dziewczyny są w dobrych nastrojach, wypoczęte po wakacjach. Trenerzy również nastawieni pozytywnie. Przygotowujemy się  do drugiego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet na własnych obiektach. Na razie jest to siłownia PopGym i sala w LO nr 13, ale mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy treningi również na MOSiRze – mówi trener Jacek Skrok.

Po części dla mediów zawodniczki rozpoczęły regularny trening. Ćwiczenia bez piłki, elementy treningu sprawnościowego, a potem już ten właściwy, na boisku. Siatkarki głównie trenowały grę w obronie, poprawne ustawienia w szykach defensywnych. Trening zakończył luźny trucht, rozciąganie mięśni i wspólny okrzyk drużyny.

Nie ma jeszcze kilku zawodniczek – Paulina Zaborowska, Klaudia Laskowska oraz Oliwia Bałuk dołączą do drużyny w przyszłym tygodniu. Młode siatkarki dostały kilka dni wolnego po mistrzostwach świata w Meksyku, gdzie Polska zajęła piąte miejsce. Natomiast Marharyta Azizowa oraz Julieta Lazcano przyjadą do Radomia w późniejszym terminie.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved