Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Radomka Radom zagra w Lidze Siatkówki Kobiet?

Radomka Radom zagra w Lidze Siatkówki Kobiet?

fot. radomka.com.pl

W sezonie 2017/2018 siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zajęły szóste miejsce w rozgrywkach I ligi. Istnieje jednak opcja, by radomianki przyszłe rozgrywki zaczęły już w elicie żeńskiej siatkówki w Polsce. – Nie ma co ukrywać, że takie rozmowy trwają. Jeśli chodzi o nas, to jesteśmy gotowi i chcemy grać w LSK – mówił radomskiej edycji Gazety Wyborczej trener zespołu, Jacek Skrok. 

Radomianki sportowo zrobiły wiele w minionym sezonie. Grając jako beniaminek, zajęły 6. miejsce w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy, ale ich największym sukcesem był udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Na drodze do niego podopieczne Jacka Skroka wyeliminowały mistrzynie Polski – Chemika Police.Wszystko wskazywało na to, że zespół Radomki będzie szykować się bezsprzecznie do kolejnych rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Nie jest jednak wykluczone, że szkoleniowiec będzie miał okazję szykować swoje podopieczne do gry w Lidze Siatkówki Kobiet. – Nie ma co ukrywać, że takie rozmowy trwają. Jeśli chodzi o nas, to jesteśmy gotowi i chcemy grać w LSK. Mamy swoje przemyślenia w tym temacie, Jednak nie wszystko zależy tylko od nas. Myślę, że do końca tego tygodnia sprawa powinna się wyklarować – skomentował trener Jacek Skrok. Na ten moment klub z Radomia nie spełnia wymogów regulaminowych, zgodnie z którymi zespół musi zająć pierwsze lub drugie miejsce w I lidze i zgłosić akces do PLPS-u do końca marca. Jedynym  wyjściem dla radomskiego klubu jest więc przejęcie spółki od Muszynianki lub też połączenie, jak miało to miejsce w przypadku Trefla Sopot i Proximy Kraków.

Dlaczego pojawiła się szansa gry radomskiego zespołu w siatkarskiej elicie? Wszystko przez kłopoty organizacyjne klubów, które dotychczas rywalizowały na najwyższym szczeblu. W poniedziałek rano stało się jasne, że z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zrezygnowała Muszynianka Muszyna, a problemy mają ponoć i inne ekipy z LSK.– Wszelkie ruchy transferowe będą uzależnione od tego, w której lidze zagramy w przyszłym sezonie. Na razie zaczynamy tzw. okres roztrenowania po sezonie. Będziemy ćwiczyć do końca miesiąca – dodał trener Skrok.

 

Więcej w serwisie radom.wyborcza.pl

źródło: inf. własna, radom.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved