Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Radomka Radom wygrała turniej w Warszawie

Radomka Radom wygrała turniej w Warszawie

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom okazały się najlepsze w turnieju drużyn pierwszoligowych w Warszawie. Podopieczne trenera Jacka Skroka w klasyfikacji generalnej wyprzedziły stołeczną Wisłę, Joker Świecie oraz zespół UNI Opole.

Turniej rozpoczął się od meczu gospodyń z Radomką Radom. Od początku widać było, że przyjezdne nie mają zamiaru odpuścić i przyjechały po zwycięstwo. Pierwsza partia była bardzo ciekawa. W końcówce siatkarki Wisły wygrywały 20:17, ale popełniły kilka błędów własnych. Wisła miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała i to rywalki zwyciężyły 27:25. Druga odsłona była podobna. Zacięta, wiele było remisów i ciekawych akcji. I znów w ostatnich akcjach więcej spokoju zachowały radomianki. Świetnie w ważnych momentach grała Majka Szczepańska, która była praktycznie bezbłędna. Wisła miała problemy z blokiem, który funkcjonował nie najlepiej. Szwankowało przyjęcie, a rywalki podbijały wiele niezwykle trudnych piłek. Ostatecznie wykorzystały drugą szansę i wygrały seta 26:24. Trzecia część okazała się ostatnią. Podopieczne trener Jacka Skroka od początku prezentowały się naprawdę dobrze. Wisła z każdą kolejną akcją coraz mniej wierzyła w sukces, a Radomka spokojnie powiększała przewagę. Siatkarki gości miały siedem piłek meczowych, a wykorzystały drugą. Ten set zakończył się rezultatem 25:20.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się mecze UNI Opole z Jokerem Świecie. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego nie miały żadnych problemów z pokonaniem beniaminka I ligi kobiet. Wygrały w trzech szybkich setach do 15, 16 i 20. W popołudniowym meczu zespół ze Świecia poznał jednak siłę Radomki, która pokonała ligowego rywala 3:0, notując na swoim koncie drugie zwycięstwo w tym turnieju. Co ciekawe te drużyny zmierzą się już w pierwszej kolejce I ligi kobiet. W ostatnim sobotnim spotkaniu wiślanki pewnie pokonały w trzech setach UNI Opole. Przez całe spotkanie pewnie rozgrywała Katarzyna Nadziałek. Skuteczne ataki z obejścia i trudny serwis prezentowała była zawodniczka m.in. Legionovii Katarzyna Połeć. Po przerwie na parkiet w dobrym stylu wróciła Ciaszkiewicz-Lach. Nieźle prezentowała się także Marcyniuk, która wraca do formy po poważnej kontuzji kolana i długiej przerwie.

Niedzielny mecz Radomki z UNI Opole dość niespodziewanie okazał się zaciętym meczem, który rozstrzygnął się w tie-breaku. Tym razem ekipa prowadzona przez trenera Jacka Skroka musiała uznać wyższość rywalek po pięciosetowym boju. Mimo to radomianki triumfowały w turnieju. Drugie miejsce zajęły gospodynie, które w ostatnim meczu turnieju pokonały 3:2 zespół ze Świecia. Warszawianki dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, ale zespół Jokera za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Ostatecznie w tie-breaku Wisła wygrała po zaciętej końcówce 20:18.