Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Radomka pokonała w Wieluniu rywala z Bundesligi

Radomka pokonała w Wieluniu rywala z Bundesligi

fot. radomka.com

Drugi weekend września to dla siatkarek Radomki czas na sprawdzenie tego, co ćwiczyły przez ostatnie tygodnie. Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom biorą udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia. W piątek podopieczne Jacka Skroka pokonały niemiecki zespół Rote Raben Vilsbiburg 4:0.

W czwartek zawodniczki Radomki zakończyły zgrupowanie w Kielnarowej, a już w piątek rozegrały pierwszy mecz podczas Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia. Przeciwnikiem radomskich siatkarek była drużyna występująca w Bundeslidze, dwukrotny mistrz Niemiec, czterokrotny wicemistrz swojego kraju i trzykrotny brązowy medalista – Rote Raben Vilsbiburg.Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki. Co prawda pierwszy punkt po skutecznym ataku Przybylak zdobyły przeciwniczki, ale radomianki szybko odrobiły tę niewielką stratę i skutecznie zdobywały kolejne oczka powiększając swoją przewagę (11:6). Dwie przerwy w pierwszym secie wykorzystał trener Timo Lippuner, jednak na niewiele się to zdało. Mocno i punktowo atakowały jeszcze Przybylak i Moellers (24:21), lecz Radomka wygrała tę partię 25:21. Druga część z początku należała do przeciwniczek z Niemiec (7:12). Atak Sonii Kubackiej zapoczątkował serię punktów dla Radomki. Świetnie w przyjęciu spisywała się Emilia Mucha, która miała 39% pozytywnego przyjęcia i 21% perfekcyjnego. W drugiej połowie seta gra toczyła się oczko za oczko, co doprowadziło do tego, że zwycięzcę tej partii musiała wyłonić walka na przewagi. Azizova zdobyła punkt blokiem i dała drużynie piłkę setową, którą wykorzystała Sonia Kubacka (26:24).

Przebieg kolejnej partii był wyrównany (3:3; 9:9; 17:17). Przy stanie 21:19 dla siatkarek Radomki trener niemieckiego zespołu wykorzystał pierwszą przerwę. Stan punktów rywalek jednak nie zmienił się już do końca seta. Trzy świetne ataki Azizovej i ostatni punkt zdobyty przez Emilię Muchę zakończyły tę partię. Zespół E.Leclerc Radomki Radom wygrał mecz 3:0. Trenerzy postanowili jednak rozegrać jeszcze jedną partię i dać szansę zawodniczkom, które nie wystąpiły na parkiecie. W pierwszej części czwartego seta dziewczyny rywalizowały punkt za punkt (5:5; 10:10). Po ataku Taylor przeciwniczki rozpoczęły serię. Wyżej wymieniona zawodniczka mocno uderzała w radomską część boiska i szybko przewaga Rote Raben Vilsbiburg urosła do stanu 19:14. Po punkcie zdobytym przez Sonię Kubacką, na polu zagrywki stanęła Oliwia Bałuk. Podopieczne Jacka Skroka odrobiły różnicę i doprowadziły do wyniku 24:24. W takim momencie żadna drużyna nie myślała się poddać. Mecz zakończyła Renata Biała.

Najwięcej punktów zdobyła Nikki Taylor z Rote Raben (20 pkt). Po 14 oczek przy swoim nazwisku zapisały radomskie zawodniczki: Marharyta Azizova oraz Emilia Mucha. 10 punków zdobyła Mia Jerkov, w tym aż 5 bezpośrednio z zagrywki. 100% w przyjęciu  i 76% w ataku miała Marharyta Azizova i to ona została wybrana przez sztab najlepszą zawodniczką spotkania.

E.Leclerc Radomka Radom – Rote Raben Vilsbiburg  4:0
(25:21; 26:24; 25:19; 28:26)

Składy zespołów:
Radomka: Szpak, Bałucka, Azizova, Mucha, Szczepańska-Pogoda, Jerkov, Bodasińska (libero) oraz Witkowska (libero), Laskowska, Kubacka, Bałuk, Biała i Zaborowska
Rote Raben: Glaab, Przybylak, Nagy, Moellers, Bock, Ortiz, Schoot (libero) oraz Taylor, Guilliams i Hones (libero)

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved