Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radomka odsłania kolejne karty

Radomka odsłania kolejne karty

fot. radomka.com.pl

Przyjmująca Renata Biała nadal będzie reprezentować barwy Radomki Radom. To druga obok Majki Szczepańskiej siatkarka Radomki, która pozostanie w zespole po wykupieniu miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet. – Bardzo się z tego cieszę, dostałam od trenera szansę występów na parkietach LSK i myślę, że to będzie fajna przygoda i nowe wyzwania – mówi zawodniczka. Z zespołem pożegna się dotychczasowa kapitan Radomki, Aleksandra Przepiórka.

Po wykupieniu miejsca od Muszynianki Muszyna zespół E.Leclerc Radomki Radom w przyszłym sezonie wystąpi na parkietach ekstraklasy. Drużynę w Lidze Siatkówki Kobiet nadal prowadzić będzie trener Jacek Skrok, a zostać ma sześć zawodniczek z ubiegłego sezonu. Pierwszą z nich jest atakująca Majka Szczepańska, drugą przyjmująca Renata Biała. Bardzo się z tego cieszę, dostałam od trenera szansę występów na parkietach LSK i myślę, że to będzie fajna przygoda i nowe wyzwania. Liczę, że na trybunach pokaże się więcej kibiców, a my postaramy się zrobić wszystko, żeby wszyscy chętnie przychodzili na nasze mecze – mówi Renata Biała.W minionym sezonie Radomka zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu w I lidze kobiet. – Teoretycznie nic nas nie usprawiedliwia, ale akurat przed tą fazą play-off miałyśmy szansę wystąpić w Pucharze Polski i tych kilka meczów to też był dodatkowy wysiłek. Mało czasu na regenerację i brak chłodnej głowy dały się we znaki. Zakończyłyśmy sezon na szóstym miejscu i chyba nikt nie jest z tego zadowolony. Po tych play-off jest niedosyt, bo naprawdę stać nas było na więcej, ale zabrakło trochę szczęścia. To mój pierwszy sezon w I lidze i cieszę się, że nabrałam doświadczenia i zrobiłam duży postęp – dodaje Renata Biała.

W ekstraklasowym już zespole z Radomia zabraknie rozgrywającej Aleksandry Przepiórki.  Dalej będę kontynuowała swoją przygodę z siatkówką. Nie wiem jeszcze, gdzie dokładnie będę grać, ale myślę, że niedługo wszystko się wyklaruje – mówi kapitan pierwszoligowego zespołu.  – Myślę, że na zawsze utkwi mi w pamięci występ w Pucharze Polski. Pokonanie Chemika Police i to, jak trudną drogę pokonałyśmy, to budzi we mnie najfajniejsze emocje – wspomina miniony sezon Przepiórka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki kobiet

źródło: radomka.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved