Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Radomianki pokonały w sparingu pierwszoligowca z Mielca

Radomianki pokonały w sparingu pierwszoligowca z Mielca

Obóz przygotowawczy w Kielnarowej to dla siatkarek Radomki nie tylko treningi, ale również rozgrywanie zaplanowanych przez sztab szkoleniowy sparingów. W środę podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały pierwszoligową UKS SMS Szóstkę Mielec. W planach drużyna ma jeszcze jeden sparing podczas trwającego obozu, najprawdopodobniej z zespołem z ligi niemieckiej.

Pierwsze trzy sety wczorajszego meczu wygrały Radomki, czwarty, dodatkowy zakończył się na korzyść drużyny z Mielca. Najwięcej, bo 21 punktów dla zespołu z Radomia zdobyła atakująca Majka Szczepańska-Pogoda.Pierwsze granie za nami, bardzo pożyteczne. To jest tak, że dopóki nie zagramy, nie staniemy naprzeciwko rywala, nie przeżyjemy jakichś emocji meczowych, to się nie będziemy poznawać i rozgrywanie takich sparingów jest ważne, dlatego fajnie, że go zagraliśmy – mówił po meczu trener Jacek Skrok.

– Graliśmy z przeciwnikiem pierwszoligowym, wygraliśmy 3:0, potem przegraliśmy dodatkowego seta. Pierwsze emocje mamy za sobą. Przegląd kadr, sposobów zachowania podczas meczu –  tak na łamach serwisu cozadzień.pl podsumował mecz trener Skrok. Już w sobotę do zespołu ma dołączyć Azerka Marharyta Azizowa. Atakująca zakończyła już wraz ze swoją reprezentacją udział w mistrzostwach Europy.

E.Leclerc Radomka Radom – UKS SMS Szóstka Mielec 3:1
(25:21, 25:21, 25:17, 24:26)

Radomka: Zaborowska (2), Szczepańska-Pogoda (21), Mucha (5), Biała (6), Bałucka (4), Kubacka (14), Szpak (2), Bałuk (8), Laskowska (9), Bodasińska (libero) i Witkowska (libero)

źródło: cozadzien.pl, radomka.com