Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Racibórz walczy o organizację finałów plażowych MP

Racibórz walczy o organizację finałów plażowych MP

fot. Paulina Michalak

Jeszcze niedawno o mistrzostwo Polski najlepsze polskie pary plażowe walczyły we Wrześni, a Racibórz już teraz zgłasza swój akces do organizacji przyszłorocznego turnieju finałowego tych rozgrywek. – Fajnie byłoby zagrać u siebie, mając wsparcie wszystkich przyjaciół i całej rodziny – mówiła wielokrotna mistrzyni Polski, reprezentantka kraju Monika Brzostek, związana z miastem i regionem.

Racibórz już w tym roku walczył o finałowe zawody mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, te ostatecznie odbyły się we Wrześni. Mimo niepowodzenia raciborscy organizatorzy nie poddają się i chcą gościć u siebie kolejne finały. – Staramy się o organizację w Raciborzu przyszłorocznych finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn – potwierdził Jakub Michalak. – Można powiedzieć, że już w tym roku byliśmy „finalistami” w drodze do organizacji tego wydarzenia. Przegraliśmy z Wrześnią, która niedawno gościła najlepsze polskie pary – dodał.Tegorocznych medalistów na boiskach plażowych poznaliśmy niespełna miesiąc temu, a Racibórz już teraz przygotowuje się do kolejnych zawodów, chcąc zaplanować całą imprezę i zaproponować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej wszystko to, co najlepsze. – Teraz startujemy ze staraniami z większym impetem. Już 3 października będziemy mieć w mieście wizytację Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Paweł Papke przyjedzie oglądać nasze możliwości, zaplecze i miejsce, gdzie chcielibyśmy zbudować boisko główne turnieju. Jest to dziedziniec naszego zamku. Chcemy też zaprezentować naszą plażę miejską. I tak jak powiedział pan prezydent, jesteśmy już „po słowie” –  w planach jest jej rozbudowa, właśnie pod kątem siatkówki plażowej. Mają tam powstać ogólnodostępne boiska do plażówki, ale przystosowane też do profesjonalnego treningu i o wymiarach, które kwalifikują się do rozgrywek międzynarodowych – tłumaczył Jakub Michalak.

Organizatorzy mają pełne poparcie i, co ważne, wsparcie prezydenta miasta, który włączy się w stworzenie tego wydarzenia. – Wydaje mi się, że gdyby nasze rozmowy z Kubą (Michalakiem – przyp. red.) odbyły się wcześniej niż późną wiosną, to może byśmy tę Wrześnię w tym roku pokonali. Teraz już mamy dużo czasu, by dobrze przygotować się do kolejnych finałów. Znamy swoje atuty, biorąc też pod uwagę doświadczenie Jakuba i Mikołaja Michalaków na pewno poradzimy sobie i damy radę przygotować się tak, by uzyskać organizację tych finałów – deklarował prezydent Raciborza, Mirosław Lenk.

Organizacja turnieju finałowego w Raciborzu będzie dużym wydarzeniem dla duetu Brzostek/Kołosińska, Monika Brzostek jest bowiem mieszkanką tego miasta. W dodatku w okolicach ma swoją rodzinę. To nie jest jedyna osoba, które związane są z okolicami Raciborza – Mariusz Prudel pochodzi z niedalekiego Rybnika, a Bartosz Łosiak z niewiele oddalonego od tego miejsca Jastrzębia-Zdroju. – Już nawet rozmawiałyśmy z Kingą (Kołosińską – boiskową partnerką Moniki Brzostek – przyp. red.), że fajnie byłoby zagrać u siebie, mając wsparcie wszystkich przyjaciół i całej rodziny. Mamy nadzieję, że będzie taka okazja i w Raciborzu zostaną rozegrane finały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej – mówiła Monika Brzostek, która wspólnie z Kingą Kołosińską niepodzielnie sprawuje władzę w mistrzostwach kraju. Team Brzostek/Kołosińska zdobył złote medale w pięciu ostatnich finałach plażowych mistrzostw Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved