Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Rachael Adams: To dziwny czas na świecie

Rachael Adams: To dziwny czas na świecie

fot. Cezary Makarewicz

– W tej chwili czuję się bezpieczna, ale jestem bardzo poruszona emocjonalnie, ponieważ każdego dnia myślę o ludziach, którzy walczą za nas na linii frontu, nie mogą być w domu z rodziną, ryzykują własne zdrowie i sprawiają, że świat w ogóle jakoś funkcjonuje  – powiedziała Rachael Adams, mistrzyni świata z 2014 roku.

Rachael Adams została włączona do drużyny narodowej USA, która przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Doświadczona środkowa do treningów wróciła w lutym po rocznej przerwie. Była ona spowodowana jej problemami zdrowotnymi. W ciągu kilku miesięcy miała szansę wrócić do wysokiej formy, ale treningi zakłóciła pandemia koronawirusa, która „zatrzymała” cały sport, a Stany Zjednoczone stały się jednym z największych na świecie ogniw pandemii. – To bardzo niespotykany i dziwny czas na świecie. Obserwowałam w mediach początek wybuchu epidemii w Chinach, potem jak dociera do Włoch, a teraz jest już w USA. Na początku doszło do paniki społecznej. Zabrakło nawet papieru toaletowego, a wszystkie środki czystości zniknęły ze sklepowych półek – powiedziała Rachael Adams, która jest pełna podziwu dla ludzi najbardziej narażonych na zakażenie wirusem. – W tej chwili czuję się bezpieczna, ale jestem bardzo poruszona emocjonalnie, ponieważ każdego dnia myślę o ludziach, którzy walczą za nas na linii frontu, nie mogą być w domu z rodziną, ryzykują własne zdrowie i sprawiają, że świat w ogóle jakoś funkcjonuje, czyli lekarze, pielęgniarki, kurierzy, pracownicy sklepów i wiele innych ludzi – podkreśliła amerykańska siatkarka.Nie ukrywa ona radości z powrotu do treningów. Wierzy, że przez najbliższe miesiące uda jej się wrócić do formy, która pozwoli jej zagrać w Tokio. – Jestem szczęśliwa, że wróciłam do siatkówki. Bardzo się cieszę, że jestem zdrowa, że mogę znów konkurować na wysokim poziomie. Mój umysł i ciało są świeże po rocznej przerwie od gry w siatkówkę. Mam nadzieję, że dołączę do zespołu grającego na igrzyskach olimpijskich – zaznaczyła Adams, która wierzy, że sport pozwoli się ludziom na całym świecie podnieść po pandemii. – Nie wiem, co przyniesie przyszłość ligom i poszczególnym krajom, kiedy obserwuję rozwój epidemii. Jednak kiedy powróci sport, to zjednoczy ludzi – dodała zawodniczka. Graj w gry online na stronie gier friv z całą rodziną.

Na razie stara się ona ćwiczyć w miarę możliwości, ale funkcjonowanie wśród wielu obostrzeń nie jest łatwe. – Obecnie jestem w kwarantannie, Od 3 tygodni nie chodzę na siłownię. Jestem wdzięczna, że nasz sztab śledził wprowadzanie nowych obostrzeń. Zanim się one pojawiły zostałyśmy wysłane do domu wraz ze sprzętem, który możemy postawić w garażu i dzięki temu możemy dalej ćwiczyć. Wciąż jestem w stanie chodzić też na spacery oraz do sklepu po zakupy. Dzięki temu życie wydaje się choć trochę bardziej normalne – zakończyła Rachael Adams.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved