Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > R. Lozano w meczu ze Skrą ostatni raz z radomianami?

R. Lozano w meczu ze Skrą ostatni raz z radomianami?

fot. plusliga.pl

Niebawem siatkarze Cerradu Czarnych Radom po przerwie wrócą na ligowe parkiety. Walczący o czołową czwórkę team zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Pewne jest to, że w tym spotkaniu po raz ostatni zespół poprowadzi trener Raul Lozano, który następnie uda się do Iranu. Czy będzie to w ogóle ostatni mecz Argentyńczyka w roli szkoleniowca Cerradu Czarnych? Bardzo prawdopodobne.

Będzie to na pewno bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Skra wciąż walczy o finał, natomiast Cerrad Czarni Radom o czołową czwórkę. PGE Skra obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Czarni zajmują szóstą lokatę z niewielką stratą do czwartego miejsca. Po tym meczu Raul Lozano uda się do Iranu, gdzie będzie przygotowywał tamtejszą reprezentację do walki o igrzyska olimpijskie. – Tak, takie były ustalenia, kiedy Raul porozumiał się z irańską federacją. W związku z tym, że zdecydował się nie rozwiązywać wtedy umowy z naszym klubem, doszliśmy do dżentelmeńskiego porozumienia, że z początkiem kwietnia wyleci do Iranu – potwierdził prezes Mariusz Szyszko. W dalszej części sezonu zespół poprowadzą Robert Prygiel i Wojciech Stępień.

Czy w nowym sezonie Lozano wróci do Radomia? Nieoficjalnie mówi się, że szanse są nikłe, chociaż sam Argentyńczyk przyznaje, że dobrze się czuje w Cerradzie Czarnych, ale rozmowy na temat nowego sezonu chciałby podjąć dopiero na początku czerwca, po turnieju w Tokio. Umowa Lozano z federacją irańską obowiązuje do września, a od rezultatu turnieju w Tokio zależy jej przedłużenie.W piątek radomianie zakończyli tygodniowy cykl przygotowań do dalszych spotkań, jednak trenowali w okrojonym składzie. Z powodu przeziębień wolne  mieli Artur Szalpuk i Lukas Kampa. Z kolei Igor Grobelny narzekał na uraz kolana. Co prawda trenował, ale o wykonywaniu wszystkich ćwiczeń, głównie skocznościowych, nie było mowy. Do pełni sił wrócił już libero Neven Majstorović, który nie tak dawno wznowił zajęcia z drużyną po pobycie w szpitalu. – Rzeczywiście trenowaliśmy w niepełnym składzie. Artur i Lukas się rozchorowali. Igor ćwiczył, jednak dopiero pod koniec tygodnia zaczął skakać – mówi trener Prygiel. Sobota i niedziela to dni wolne dla siatkarzy, spotkają się oni w lany poniedziałek. – Mamy dwa i pół dnia wolnego. Wszystkim przyda się odpoczynek. Ale od popołudniowego treningu w poniedziałek bierzemy się ponownie do pracy. Chcemy jak najlepiej przygotować się do meczu ze Skrą i kolejnych spotkań – dodał.

źródło: echodnia.eu, inf. własna, radom.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved