Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > PZPS wyznaczył datę wyboru nowego szkoleniowca kadry

PZPS wyznaczył datę wyboru nowego szkoleniowca kadry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej między innymi zatwierdzone zostały procedura i kryteria wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn opracowane przez Wydziały Szkolenia i Trenerski oraz Pion Sportu i Szkolenia.

Od zwolnienia Ferdinando de Giorgiego z funkcji trenera reprezentacji Polski minął już ponad miesiąc. Do tej pory nie wybrano jeszcze nowego przywódcy biało-czerwonych, co nie oznacza, że w tej sprawie nie poczyniono żadnych kroków.Zgodnie z decyzją zarządu do trenerów wskazanych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski skierowane zostaną zapytania zawierające między innymi:

– koncepcję pracy z reprezentacją Polski w perspektywie krótko- i długoterminowej;
– określenia celów: zasadniczego i pośrednich;
– oceny aktualnego i przyszłego potencjału męskiej kadry narodowej.

Na podstawie przesłanych koncepcji zespół ds. wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn oparty o przedstawicieli Zarządu PZPS, Pionu Sportu i Szkolenia oraz ekspertów wyłoni grupę kandydatów do rozmów bezpośrednich.

Nie da się ukryć, że władze PZPS-u optują za postawieniem na polskiego szkoleniowca. Pośród wymienianych nazwisk głównym kandydatem do objęcia tej posady staje się Piotr Gruszka, choć oficjalnie nadal jest asystentem trenera kadry z obowiązującym kontraktem. PZPS u boku Gruszki widziałby Pawła Zagumnego, jednak on sam nie wyraża takiej chęci. Jak podaje Przegląd Sportowy, oprócz nazwisk byłych reprezentantów Polski do walki o tę pozycję stanąć ma również kontrowersyjny szkoleniowiec, Vital Heynen, który obecnie prowadzi reprezentację Belgii.

W finalnym etapie ostateczną decyzję o obsadzie stanowiska trenera reprezentacji Polski mężczyzn podejmie Zarząd PZPS, co nastąpi najprawdopodobniej na przełomie roku.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved