Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > PZPS ukarał uczestników afery w I lidze mężczyzn

PZPS ukarał uczestników afery w I lidze mężczyzn

Nie ma winy bez kary – zgodnie z tą dewizą Wydział Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozpatrzył sytuację, do której doszło w meczu pomiędzy SMS-em Spała a SKS-em Hajnówka, który rozgrywany był w ramach zmagań I ligi mężczyzn. Nałożone kary z pewnością są dotkliwe dla uczestników afery.

Podczas wtorkowego posiedzenia Wydziału Dyscypliny PZPS rozpatrywana była podjęta przez wydział z urzędu sprawa incydentu podczas meczu I ligi mężczyzn pomiędzy SMS-em Spała a SKS-em Hajnówka, który rozegrany został 26 listopada 2016 roku.Członkowie wydziału zapoznali się z dostarczoną dokumentacją meczową i obejmującym incydent zapisem video przedstawionym przez SMS Spała. Wysłuchano również wyjaśnień i zadawano pytania zawodnikom ze Spały bezpośrednio zaangażowanym w przebieg wydarzeń z 26 listopada 2016 roku oraz Sebastianowi Pawlikowi, trenerowi zespołu SMS.

Po analizie dokumentów, zapisu video, oświadczeń i zeznań wydział na podstawie §18 ust. 1 pkt 15 w związku z § 16 ust. 1 pkt 2 Przepisów Dyscyplinarnych PZPS postanowił za naganne zachowanie i czynną agresję w dniu 26 listopada 2016 roku w Spale podczas zawodów pomiędzy SMS-em PZPS Spała a SKS-em Hajnówka nałożyć:

– na zawodnika Jakuba Szymańskiego karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w sześciu kolejnych meczach rozgrywek,

– na zawodnika Damiana Czetowicza karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w trzech kolejnych meczach rozgrywek,

– na zawodnika Norberta Hubera karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w dwóch kolejnych meczach rozgrywek

oraz na podstawie tych samych przepisów za naganne, wulgarne i obelżywe zachowanie zawodnika wobec sędziów po zakończeniu zawodów pomiędzy KPS-em Siedlce a SMS-em PZPS Spała w dniu 19 listopada 2016 roku nałożyć również:

– karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w czterech kolejnych meczach rozgrywek.

Wydział Dyscypliny łącząc wymierzone kary, nałożył na Norberta Hubera karę łączną okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w sześciu kolejnych meczach rozgrywek.

Ukaranym przysługuje prawo odwołania od decyzji Wydziału Dyscypliny do Sądu Odwoławczego PZPS.

Wydział Dyscypliny będzie wnioskować do Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej o przeprowadzenie dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS zajęć wychowawczych i szkoleń z zakresu przepisów gry.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved