Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pycia i Polańska zostają w Budowlanych Łódź

Pycia i Polańska zostają w Budowlanych Łódź

fot. Łukasz Krzywański

Choć obecny sezon jeszcze trwa i wciąż czekamy na decydujące rozstrzygnięcia w Orlen Lidze, to ruszyła już karuzela transferowa i wszelkie okołotransferowe spekulacje. Kluby powoli kompletują składy na przyszłe rozgrywki ekstraklasy siatkarskiej. Niektóre przyglądają się nowym zawodniczkom, a inne przedłużają kontrakty. Tak też uczynił zarząd klubu Budowlanych Łódź, który zatrzymał w swoich szeregach na sezon 2016/2017 dwie doświadczone środkowe Sylwię Pycię i Gabrielę Polańską.

Pycia i Polańska stanowią bardzo ważne ogniwa zespołu z miasta włókniarzy. Wszak nie od dziś mówiono, że łódzki blok stanowił niekiedy zaporę nie do przejścia dla rywalek. Obie zawodniczki muszą czuć się bardzo dobrze w drużynie prowadzonej przez Jacka Pasińskiego, bowiem dla kapitan ekipy Budowlanych będzie to już piąty sezon w niebiesko-biało-czerwonych barwach, a dla Polańskiej trzeci. 35-letnia Pycia, mistrzyni Europy z 2005 roku, występowała już w swojej karierze w Stali Mielec, Muszyniance Muszyna, zespołach akademickich z Poznania i Białegostoku oraz w Skrze Warszawa. Natomiast 27-letnia Polańska wcześniej grała w Muszyniance Muszyna, PTPS-ie Piła i BKS-ie Bielsko-Biała. Obie zawodniczki uczęszczały do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Obie siatkarki reprezentowały Polskę m.in. podczas ostatnich mistrzostw Europy w Holandii i Belgii oraz w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W obecnym sezonie Budowlani Łódź walczą o miejsca 5-8. Po wyeliminowaniu w pierwszej fazie play-off BKS-u Bielsko-Biała teraz w bezpośredniej walce o piątą lokatę łodzianki zmierzą się z Muszynianką Muszyna. Pierwszy mecz odbędzie się w Małopolsce już w najbliższą sobotę, a stawką będzie gwarantowany udział w Pucharze CEV.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved