Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > PWM M: Gracz Skry Bełchatów wśród nagrodzonych

PWM M: Gracz Skry Bełchatów wśród nagrodzonych

fot. Katarzyna Antczak

Zakończył się Puchar Wielkich Mistrzów rozgrywany w Japonii. Bezkonkurencyjna okazała się Brazylia, drugie miejsce przypadło Włochom, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Irańczycy. Po dwie nagrody indywidualne zdobyli Brazylijczycy i Włosi, a po jednej otrzymali reprezentanci USA, Iranu i Japonii.

Wśród wyróżnionych znalazł się Milad Ebadipour, nowy przyjmujący PGE Skry Bełchatów. Irańczyk kolejny raz udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji i może być sporym wzmocnieniem bełchatowskiego klubu. Znalazł się na czwartym miejscu w klasyfikacji na najlepszego przyjmującego (ponad 40-procentowa dokładność), z kolei w ataku uzyskał ponad 50 procent skuteczności. Dla swojego zespołu zdobył 72 oczka.Drugim nagrodzonym graczem na tej pozycji był Ricardo Lucarelli, który otrzymał również statuetkę MVP.  Lucarelli punktował 70 razy, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego atakującego (53 procent).

Najwięcej powodów do zadowolenia wśród środkowych mieli Matteo PianoLucas Saatkamp. Włoch zdobył 17 oczek blokiem, co dało mu średnią 0,77 punktu na seta. Z kolei reprezentant Brazylii zatrzymał rywali na siatce 12 razy (0,63 punktu na seta).

Walkę o brązowy medal Amerykanie przegrali z Iranem, więc dla Matthew Andersona nagrodą pocieszenia był tytuł najlepszego atakującego. Skończył on 70 ze 134 piłek (52 proc. skuteczności).

Zaskoczeniem może być nagroda najlepszego libero. Wprawdzie Japonia nie wygrała żadnego meczu podczas Pucharu Wielkich Mistrzów, to jednak indywidualne wyróżnienie trafiło w ręce reprezentanta gospodarzy, Satoshi Ide. Libero wygrał klasyfikację na najlepiej broniącego.

Drużyna marzeń Pucharu Wielkich Mistrzów:

Najlepsi przyjmujący: Ricardo Lucarelli (BRA), Milad Ebadipour (IRI)
Najlepsi środkowi: Matteo Piano (ITA), Lucas Saatkamp (BRA)
Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (ITA)
Najlepszy atakujący: Matthew Anderson (USA)
Najlepszy libero: Satoshi Ide (JPN)
MVP: Ricardo Lucarelli (BRA)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved