Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM K: Koreanki nadal bez zwycięstwa

PWM K: Koreanki nadal bez zwycięstwa

Po dwóch setach wyraźnie zdominowanych przez Brazylijki w trzecim Koreanki powróciły do walki. Nie zdołały jednak utrzymać przewagi przez całego seta. W końcówce reprezentantki Brazylii przejęły inicjatywę i wygrywając do 23, zakończyły całe spotkanie bez straty partii. Tym samym Koreanki nadal czekają na zwycięstwo w turnieju.

Spotkanie od początku zdominowały Brazylijki (4:0). Problemy z przyjęciem znacznie utrudniały reprezentantkom Korei wyprowadzenie skutecznego ataku. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny zeszły po ataku po skosie Rosamarii (8:3). W kolejnych akcjach Koreanki starały się przeciwstawić dobrze dysponowanym przeciwniczkom, jednak nawet przedłużone akcje padały łupem reprezentacji Brazylii. Gdy Koreanki popełniły jeszcze błąd ustawienia, drugi czas wykorzystał trener Hong Sungjin (4:12). Pojedyncze ataki Jaeyeong Lee przerywały serie rywalek. Brazylijska rozgrywająca swobodnie uruchamiała wszystkie strefy w ataku (16:5). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Koreanki były bezradne, a wola walki nie wystarczała, by zdobywać punkty. Dopiero w końcówce Brazylijki zaczęły popełniać błędy, dlatego grę przerwał Ze Roberto (18:10). Po czasie jego podopieczne poprawiły skuteczność i po sprytnej kiwce Monique przypieczętowały swoje zwycięstwo.

W drugiej odsłonie było jeszcze mniej walki. Chociaż partia rozpoczęła się od autowego ataku Natalii, w kolejnych akcjach to Brazylijki rządziły i dzieliły na boisku. Skutecznie działał brazylijski blok, nie do zatrzymania była Tandara (8:2). Siatkarki z Brazylii zdobywały punkty seriami (12:3). Kolejne problemy z przyjęciem powodowały, że w koreańskim zespole mnożyły się proste błędy. Sprytne zgranie z szóstej strefy sprowadziło zawodniczki na drugi regulaminowy czas (16:4). Kolejne zmiany nie powodowały poprawy gry koreańskiego zespołu (4:19). Dopiero w końcówce podopieczne Hong Sungjina zdobyły kilka punktów głównie za sprawą ataków Jaeyeong Lee. W ostatnich akcjach raz za razem punktowała Mara. Chociaż Koreanki obroniły kilka piłek setowych, atak z lewego skrzydła Rosamarii zakończył partię.

Otwarcie trzeciego seta było znacznie bardziej wyrównane, minimalnie na prowadzeniu utrzymywały się Koreanki (4:2). Zagranie po bloku w aut Sooji Han dało sygnał do przerwy technicznej (8:6). Po czasie Azjatki poszły za ciosem, raz za razem obijając blok rywalek. Gdy asa dołożyła Goeun Lee, o czas poprosił Ze Roberto (12:8). Tandara starała się poderwać koleżanki do walki, jednak Koreanki nie miały zamiaru oddawać pola. Autowa zagrywka Rosamarii dała sygnał do kolejnego regulaminowego czasu (13:16). Niezmiennie liderką koreańskiej reprezentacji była Jaeyeong Lee, szybko kolejną przerwę wykorzystał Ze Roberto (13:18). W dalszej fazie seta zaczął funkcjonować brazylijski blok, a dystans punktowy stopniowo topniał (16:19). Dobre wejście Monique w pole zagrywki zaowocowało doprowadzeniem do remisu (21:21). Końcówka grana była na styku. Więcej chłodnej głowy zachowały podopieczne Ze Roberto, a atak po prostej Rosamarii przypieczętował zwycięstwo Brazylijek.

Brazylia – Korea Południowa 3:0
(25:15, 25:10, 25:23)

Brazylia: Tandara (19), Rosamaria (15), Natalia (11), Da Silva (10), Ana Beatriz (9), Roberta (1), Souza (libero) oraz Mara (2), Monique (2), Almeida i Amanda
Korea Płd: Jaeyeong Lee (16), Sooji Han (4), Yuri Kim (3), Minkyoung Hwang (3), Saeyan Jeon (1), Jae-Eun Lee, Yeongyeon Kim (libero) oraz Subin Choi (4),  Seoyeun Yoo (3), Goeun Lee (1), Siyoung Jeong i Hyun Jung Na (libero)