Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > PWM K: Japonki lepsze od Koreanek w azjatyckich derbach

PWM K: Japonki lepsze od Koreanek w azjatyckich derbach

Na koniec pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Wielkich Mistrzyń reprezentacja Japonii okazała się lepsza od Koreanek. Te drugie tylko w trzeciej odsłonie zerwały się do walki, mając szansę na przedłużenie meczu, ale porażka 24:26 spowodowała, że nie urwały nawet seta gospodyniom turnieju.

Na koniec pierwszego dnia zmagań w Pucharze Wielkich Mistrzyń doszło do azjatyckich derbów, w których Japonki podejmowały Koreanki. Od początku mecz był bardzo zacięty. Dopiero po pierwszym czasie technicznym na dwupunktowym prowadzeniu znalazły się przyjezdne. Jednak ich rywalki szybko odrobiły straty, a do końca premierowej odsłony toczyła się zacięta walka. Na swoją korzyść rozstrzygnęły ją siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni, które miały w swoich szeregach świetnie dysponowaną Rikę Nomoto, która w pierwszym secie zdobyła 11 oczek, a na dodatek Japonki popełniły tylko dwa błędy własne, co pozwoliło im triumfować 25:23.

W drugiej odsłonie nie zamierzały zwalniać tempa, a walka cios za cios trwała tylko chwilę. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zaczęła uwidaczniać się ich przewaga, która z biegiem czasu wzrosła do pięciu oczek. Lepiej od rywalek radziły sobie w defensywie, a dzięki temu mogły wyprowadzać skuteczne kontry. Do gry po ich stronie włączyły się Nana Iwasaka i Risa Shinnabe. Koreanki zaczęły popełniać więcej błędów, a niewiele im dawało to, że gra rozkładała się na większą ilość zawodniczek. W pewnym momencie różnica dzieląca obie ekipy wzrosła do siedmiu oczek, ale im bliżej końca seta, tym Koreanki pewniej poczynały sobie w ataku. Po ich stronie punktowały Jaeyeong Lee i Hyejin Ha, ale nie udało się już im wrócić do gry, a Japonki triumfowały 25:21.

Od początku trzeciego seta Koreanki próbowały przejąć inicjatywę na boisku, ale ta sztuka im się nie udała. Brakowało im siatkarskich argumentów, zaś ich przeciwniczki świetnie spisywały się w obronie, wyprowadzając dzięki temu skuteczne kontry. Coraz lepiej w ataku radziła sobie Mami Uchiseto, pomagała jej Shinnabe, przez co gospodynie zaczęły uciekać od rywalek. Dołożyły też jeden szczelny blok i asa serwisowego, kontrolując boiskowe wydarzenia. Dopiero po drugim czasie technicznym Koreanki zerwały się do ataku. Przypomniały sobie o dobrej grze w bloku, mogły też liczyć na kilka darmowych punktów od rywalek, dzięki czemu udało im się odrobić straty. Obroniły nawet piłkę meczową, doprowadzając do stanu 24:24, ale ostatnie słowo należało do zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni, które wygrały 26:24.

Japonia – Korea Południowa 3:0
(25:23, 25:21, 26:24)

Japonia: Nomoto (18), Uchiseto (13), Shinnabe (12), Araki (7), Iwasaka (6), Tominaga (5), Inoue (libero) oraz Ishii (2), Shimamura (1), Nabeya i Horikawa
Korea Płd.: Hyejin Ha (20), Jaeyeong Lee (16), Yuri Kim (6), Minkyoung Hwang (6), Su Ji Kim (5), Jae-Eun Lee, Yeongyeon Kim (libero) oraz Saeyan Jeon (3), Goeun Lee, Hyun Jung Na (libero) i Seoyeun Yoo