Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pupart, Sobala i Wiśniewski przedłużyli kontrakty ze swoimi klubami

Pupart, Sobala i Wiśniewski przedłużyli kontrakty ze swoimi klubami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Łukasz Wiśniewski związał się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na kolejne dwa lata. Jastrzębski Węgiel przedłużył o kolejne dwa lata kontrakt ze środkowym bloku Wojciechem Sobalą. Kolejny zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Cuprum Lubin. Jest nim podstawowy przyjmujący Keith Pupart – to najnowsze wieści z rynku transferowego PlusLigi.

Kolejny zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Cuprum Lubin. Jest nim podstawowy przyjmujący Keith Pupart. Jego nowa umowa została podpisana na najbliższe dwa sezony. Zawodnik przeniósł się do zespołu „miedziowych” przed rozpoczęciem rozgrywek 2015/2016 z francuskiego Arago de Sète. W zakończonym niedawno sezonie zapewnił Cuprum stabilność w przyjęciu, a dodatkowo okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny. W 111 rozegranych setach zapisał na swoim koncie 369 „oczek”. – Po tym sezonie jestem mocno usatysfakcjonowany, ponieważ byłem zdrowy i miałem szansę cały czas być na boisku. Klub zajął na koniec wyższe miejsce niż rok temu i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie mamy szanse na jeszcze lepszy wynik – mówi siatkarz. – Przedłużyłem mój kontrakt o dwa sezony, ponieważ dobrze mi w Lubinie. Nie ma tutaj właściwie niczego, co by nie odpowiadało. Stąd decyzja o pozostaniu w Cuprum na dłużej. Ten klub ma bardzo duży potencjał i dlatego wydaje mi się, że w kolejnym sezonie naszym celem będzie poprawienie obecnego wyniku, czyli minimum wejście do „czwórki” – zakończył optymistycznie Pupart.Jastrzębski Węgiel przedłużył o kolejne dwa lata kontrakt ze środkowym bloku Wojciechem Sobalą.Uważam, że jest to uzasadniona decyzja. Wojciech dobrze wkomponował się w zespół, wyraził chęć pozostania w klubie, a ja zauważam progres w jego grze – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. Środkowy pochodzi z Sosnowca, ale jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Przed minionym sezonem wrócił do Jastrzębskiego Węgla po kilku latach przerwy. Przed laty występował w jastrzębskich barwach w jakże udanym dla nas sezonie 2009/2010, w którym drużyna wywalczyła Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Jak mówi, nie żałuje swojej decyzji o powrocie. – Właśnie zakończone rozgrywki na pewno były bardzo dobrym sezonem, dlatego chciałem zostać w klubie. Kiedy przychodziłem do Jastrzębskiego Węgla po raz pierwszy, był to mój pierwszy sezon w ogóle w PlusLidze. Później grałem w kilku innych klubach, w których zbierałem doświadczenie. Teraz mogę je wykorzystywać w Jastrzębiu. Ja po prostu dobrze się tutaj czuję – podkreśla środkowy, który obchodzi dzisiaj 28. urodziny.

Łukasz Wiśniewski zostaje w Kędzierzynie-Koźlu na kolejne dwa lata. – Cieszę się, że zostaję w klubie. Po czterech latach gry w barwach ZAKSY i dwóch finałach nareszcie wywalczyliśmy sukces w postaci mistrzostwa Polski 2015/16. Zostaję z drużyną, w której panuje świetna atmosfera i jestem przekonany, że w kolejnym sezonie potwierdzimy naszą wartość – powiedział Łukasz Wiśniewski po podpisaniu kontraktu. Znany ze swojej „wiśniówki” środkowy wywalczył z ZAKSĄ Puchary Polski w latach 2013 i 2014 oraz wicemistrzostwo Polski w 2013 r.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, ks.cuprum.pl, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved