Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Puchar Włoch dla zespołu Joanny Wołosz

fot. fivb-com

W trzech setach rozstrzygnął się finał Pucharu Włoch kobiet. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w której Imoco Volley Conegliano wygrało 25:20. W dwóch kolejnych zespół, którego grą kieruje Joanna Wołosz, triumfował wyraźniej. Unet e-work Busto Arsizio w drugiej odsłonie zdobył 18 a w trzecim 16 punktów. Polska rozgrywająca otrzymała nagrodę MVP.

W początkowym fragmencie seta gra oscylowała wokół remisu. Drużyna prowadząca zmieniała się kilkukrotnie i dopiero atak z obejścia Haleigh Washington oraz as serwisowy Karsty Lowe sprawiły, że zrobiło się 5:8. Siatkarki z Conegliano straty zaczęły odrabiać po sprytnej kiwce Joanny Wołosz oraz zagraniu zza linii trzeciego metra przez Kimberly Hill. Kiedy sztuka ta im się udała ponownie trzykrotnie pod rząd zapunktowały gospodynie turnieju finałowego, ale po raz kolejny takiej przewagi nie potrafiły utrzymać i po zagraniu z prawej flanki Paoli Egonu było po 13. Alessia Orro często uruchamiała swoje środkowe, które były skuteczne i to po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Washington ekipa z Busto Arsizio miała dwa ,,oczka” więcej. Wszystko zmieniło się kiedy w polu serwisowym pojawiła się Hill. Drużyna Stefano Lavariniego nie potrafiła zrobić przejścia, co od razu wykorzystały mistrzynie Włoch, które zdecydowanie wygrywały walkę na siatce (21:17). Do końca seta nic się już nie zmieniło i po zatrzymaniu Britt Herbots zwyciężyły 25:20.Od początku drugiej partii szybkie trzypunktowe prowadzenie wypracowały sobie siatkarki Daniele Santarelliego. Stało się to w dużej mierze za sprawą Miriam Sylli (6:3). Dodatkowo kiedy w kontrze trafiła Kimberly Hill ich przewaga wzrosła do czterech ,,oczek”. Drużyna prowadzona przez Joannę Wołosz kontrolowała przebieg tej partii i nie pozwoliła choć na chwilę zbliżyć się swoim przeciwniczkom. Poza tym cały czas powiększała dzielącą oba zespoły różnicę i po skończonym ataku przez Paole Egonu na tablicy wyników było 14:9. Szczególnie zagrywki Hill sprawiały ekipie z Busto Arsizio sporo problemów i w tym ustawieniu traciły punkty seriami (17:9). Po ładnym plasie Alessi Orro zmniejszyły nieco straty, ale mistrzynie Włoch dominowały w każdym elemencie i stało się jasne, że w tym secie nic im już nie zagrozi. Ostatecznie miejscowym udało się uzbierać tylko 18 punktów i po błędzie przejścia linii trzeciego metra przez Britt Herbots zawodniczki Imoco Volley prowadziły już 2:0.

Po serii punktów zdobywanych naprzemiennie przez obie drużyny dopiero atak ze środka Raphaeli Folie dawał dwupunktowe prowadzenie ekipie z Conegliano (7:5). Od tego momentu wzorem poprzedniego seta zaczęły uciekać swoim rywalkom i nawet kontuzja Paoli Egonu nie przeszkodziła im w konsekwentnym zbliżaniu się do zwycięstwa w całym meczu. Po tym jak na ręce blokujących nadziała się Karsta Lowe różnica wynosiła już cztery punkty. Mając na uwadze, że mocno spadła skuteczność w ataku siatkarek Lavariniego ich sytuacja stawała się coraz trudniejsza, a ich gra z każdą akcją załamywała się. Po tym jak kolejny dobry blok ustawiła drużyna Imoco Volley stało się jasne, że to one sięgną po puchar Włoch (19:12). Atak po ciasnym skosie Egonu, która powróciła na boisko, dawał jej drużynie aż osiem piłek meczowych, a punktowa zagrywka tej zawodniczki sprawiła, że zawodniczki Santarelliego mogły unieść ręce w geście triumfu, gdyż po raz drugi mogły się cieszyć z wygrania turnieju finałowego pucharu Włoch.

MVP: Joanna Wołosz

Imoco Volley Conegliano – Unet e-work Busto Arsizio 3:0
(25:20, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:
Imoco: De Kruijf (10), Folie (13), Wołosz (3), Hill (9), Sylla (9), Egonu (18), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite, Geerties, Botezat i Gennari
Unet: Washington (5), Herbots (8), Gennari (4), Orro (3), Lowe (8), Bonifacio (7), Leonardi (libero) oraz Bici (1), Cumino, Villani (2), Piccinini (2) i Berti

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved