Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Wygrana Wisły Warszawa

Puchar Polski: Wygrana Wisły Warszawa

Kolejne zwycięstwo dopisały do swojego konta siatkarki Wisły Warszawa. Warszawianki tym razem wygrały 3:1 z Jokerem Świecie i są o krok od rywalizacji z drużynami z Orlen Ligi. Dla podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza spotkanie nie należało jednak do najłatwiejszych.

Faworytkami środowego meczu, rozgrywanego w warszawskiej hali na Bemowie, były wiślanki, które wygrały trzy ostatnie spotkania z drużyną Jokera Świecie, w tym to najistotniejsze, w pierwszej kolejce ligi w Świeciu. Wisła zwyciężyła wtedy dosyć pewnie 3:1. Warszawianki zajmują również dużo wyższe od rywalek miejsce w tabeli rozgrywek I ligi – są trzecie, a Joker ósmy. Mimo że kobieca siatkówka lubi często zaskakiwać, to tym razem typowane do zwycięstwa podopieczne trenera Zawieracza nie zawiodły i dosyć pewnie awansowały do 4. rundy rozgrywek Pucharu Polski.

Mecz lepiej rozpoczęły wiślanki. Przede wszystkim popełniały znacznie mniej błędów niż przeciwniczki. Joker mylił się w zagrywce, ale także nie ustrzegł się mankamentów technicznych. Wszystko to sprawiło, że już na początku seta był wynik 8:5 i taka przewaga Wisły utrzymywała się do połowy pierwszej partii. Wtedy jednak kilka prostych błędów warszawianek, głównie w przyjęciu, doprowadziło do wyniku 17:19. Joker miał nawet trzy punkty przewagi, ale skuteczne bloki drużyny ze stolicy oraz zagrywki Eleny Nowogrodczenko zmieniły obraz seta i gospodynie wygrały ostatecznie do 22.

Drugi set warszawianki kontrolowały niemal od początku, prowadząc kolejno: 6:3, 10:6, 15:11, 18:12 i 21:17. Tę partię zepsutą zagrywką zakończyły podopieczne trenera Nadolnego (25:18). W kolejnym secie wiślankom przytrafiła się chwila dekoncentracji, od początku popełniały proste błędy. Kończenie własnych akcji nie przychodziło już tak łatwo, a Joker zaczął grać znacznie skuteczniej i wykorzystywał swoje szanse w kontrach. Drużyna ze Świecia prowadziła już 20:16 i 24:21, ale wtedy coś się zacięło. Do walki zerwały się gospodynie i doprowadziły do nerwowej końcówki, w której ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki Jokera.

W czwartym secie podopieczne trenera Zawieracza prowadziły 7:2, by po chwili przegrywać 8:11. W połowie partii jednak znowu przewagę objęły wiślanki, którym pomógł także punkt przyznany po kolejnym błędzie ustawienia drużyny Jokera (18:15). Końcówka spotkania była znowu zacięta, gdyż zawodniczki ze Świecia doprowadziły do remisu 21:21 i miały nawet piłkę setową. Warszawianki wykazały się jednak większym spokojem i zakończyły mecz skutecznym podwójnym blokiem (27:25).

Drużyna Jokera Świecie przegrała, odpadła z tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski i może się skupić jedynie na rywalizacji w I lidze. Wisłę czeka natomiast kolejny mecz pucharowy, w IV już rundzie. Spotkanie rozegrane zostanie 9 grudnia, a rywalkami podopiecznych trenera Zawieracza będzie zespół KS-u Murowana Goślina lub MLKS-u Roltexu Zawiszy Sulechów.

Wisła Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1

(25:22, 25:18, 24:26, 27:25)

Wisła: Isailović, Sachmacińska, Kutyła, Naczk, Nowgorodczeno, Włodarczyk, Saad (libero) oraz Zaczkowska, Śmieszek i Nowak

Joker: Matusz, Gancarz, Przepiórka, Prokop, Borawska, Pytel, Walczak (libero) oraz Strządała i Gasidło