Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski

fot. siatka.org

W poniedziałek rozlosowane zostały pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski zarówno kobiet i mężczyzn. U siatkarzy najciekawiej zapowiada się rywalizacja Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk. Żeńskie zmagania przyniosą z koeli hit. Naprzeciw siebie staną bowiem zawodniczki Grupy Azoty Chemik Police oraz ŁKS-u Commerceconu Łódź.

Zarówno w wśród panów jak i pań główną część obsady ćwierćfinałów PP stanowiły drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych. Mianowicie szansę na zwycięstwo w rozgrywkach otrzymało po sześć ekip. Cztery będące na pierwszym miejscu miały rozstawienie. Uprzywilejowanymi ekipami były zatem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów oraz Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, DPD Legionovia Legionowo oraz Developres SkyRes Rzeszów.Ponadto w turnieju udział wezmą Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, a także DPD Legionovia Legionowo, BKS Stal Bielsko-Biała. Z niższych klasy rozgrywkowych do walki o trofeum przystąpią Lechia Tomaszów Mazowiecki, BBTS Bielsko-Biała i MKS San Pajda Jarosław, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Gospodarzami ćwierćfinałowych spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub te, które w rywalizacji ekip PlusLigowych lub LSK mają aktualnie wyższe miejsce w tabeli. Aktualnie u mężczyzn pozostaje jedna niewiadoma. Wszystko przez fakt, że ZAKSA ma do rozegrania zaległy mecz z BKS Visłą Bydgoszcz. Wynik tego meczu wpłynie na ostateczne miejsce kędzierzynian w tabeli. Jeśli podopieczni Nikoli Grbicia zdobędą 12 stycznia chociaż punkt, wtedy zmierzą się oni z BBTS-em.

Pary 1/4 finału:

Mężczyźni:

BBTS Bielsko-Biała – VERVA Warszawa/Grupa Azoty ZAKSA
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk
PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA/VERVA Warszawa

Kobiety:

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź
MKS San Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – DPD Legionovia Legionowo
Developres SkyRes Rzeszów – BKS Stal Bielsko-Biała

Jako pierwsi do rozgrywek przystąpią panowie, którzy rozegrają swoje mecze 14 i 15 stycznia. Panie z kolei przystąpią do rywalizacji 12 lutego.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved