Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski M: Sanoczanie w kolejnej rundzie, AGH za burtą

Puchar Polski M: Sanoczanie w kolejnej rundzie, AGH za burtą

Zespół z Podkarpacia TSV Sanok kontynuuje dobre występy. Sanoczanie w IV rundzie Pucharu Polski pokonali AGH Kraków i w kolejnej spotkają się z KPS-em Siedlce. Najbardziej zacięty był pierwszy set spotkania, w którym krakowianie nie wykorzystali piłek setowych i musieli uznać wyższość swoich rywali. W kolejnych dwóch partiach górą byli gospodarze i tym samym odnieśli zwycięstwo i potwierdzili dobrą formę.

W przedsezonowych sparingach właśnie AGH było najczęstszym rywalem sanoczan. Częściej górą w tych starciach był TSV, ale jak się okazało, w lidze panują inne zasady. Przed kilkoma tygodniami podopieczni Krzysztofa Frączka polegli u siebie w starciu z krakowianami 2:3. Teraz mieli okazję rewanżu i wykorzystali ją. Warto jednak dodać, że oba zespoły nie rzuciły na boisko wszystkiego, co mają najlepsze od początku. W AGH w kwadracie został m.in. podstawowy atakujący Arkadiusz Żakieta, zaś w ekipie gospodarzy debiut w pierwszym składzie przed własną publicznością zaliczył Jakub Zmarz. Wychowanek sanockiego klubu przełamał tremę i zagrał bardzo dobre zawody. – Wbrew moim obawom Kuba świetnie sobie radził. Szczególnie dał się we znaki rywalom na zagrywce, bardzo dobrze spisał się też w ataku – komplementował swojego podopiecznego trener Frączek.

Kluczowy dla losów meczu okazał się pierwszy set. Sanoczanie początkowo kompletnie sobie nie radzili, mieli kłopoty z dokładnością na zagrywce (6 zepsutych serwisów), co przekładało się również na pewność siebie w ataku. Niemoc przełamał w ostatniej chwili Patryk Łaba. Przy stanie 24:21 dla AGH wszedł na zagrywkę i rozprawił się z rywalami. Wygrana w secie otwarcia dodała gospodarzom energii i wiary w swoje możliwości. Bardzo dobre wejście z ławki zaliczył Daniel Gąsior, który wykańczał kontrataki swojego zespołu. W drugim secie sanoczanie popełnili tylko jeden błąd własny, czego efekt widać było po wyniku. Dobra zagrywka, a w dalszej kolejności udana współpraca bloku i obrony sprawiały, że gospodarze kontrolowali wynik drugiego i trzeciego seta.

Sanoczanie nie mają czasu jednak teraz rozmyślać o pucharach, bo w sobotę czeka ich ważny mecz z SKS-em Hajnówka, który, podobnie jak TSV, jest beniaminkiem I ligi. Oba zespoły w tym sezonie idą niemal łeb w łeb, oba zanotowały na początku sezonu falstart, kryzys mają jednak już za sobą. Zespół Pawła Blomberga ma tylko jeden punkt mniej od sanoczan, ale ostatnio wygrywa; m.in. z Victorią Wałbrzych 3:1 i Norwidem Częstochowa 3:2 w lidze oraz z Wartą Zawiercie 3:2 w Pucharze Polski.

TSV Mansard Sanok – AGH Kraków 3:0
(28:26, 25:20, 25:21)

TSV: Jurkojć, Wierzbicki, Rusin, Łaba, Kusior, Zmarz, Głód (libero) oraz Przystaś, Gąsior, Peiper, Oroń, Gnatek i Dębiec (libero)
AGH: Nowosielski, Gajdek, Surma, Maruszczyk, Kania, Dudziński, Bik (libero) oraz Fornal i Żakieta