Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Aleksander Śliwka MVP turnieju

Puchar Polski: Aleksander Śliwka MVP turnieju

ZAKSA Kędzierzyn Koźle po raz siódmy w swojej historii zdobyła Puchar Polski. Podopieczni Andrei Gardiniego byli zespołem zdecydowanie najlepszym we wrocławskim turnieju. Znalazło to także swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych, niemal wszystkie nagrody powędrowały do siatkarzy wicemistrza Polski. Ta najważniejsza, nagroda MVP trafiła w ręce Aleksandra Śliwki.

Kilka chwil po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia dekoracji. Rozpoczęły ją wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego zagrywającego zawodów odebrał Dawid Konarski i to była jedyna nagroda, jaka trafiła w ręce siatkarza Jastrzębskiego Węgla. Najlepszym przyjmującym zawodów został ten, który znakomicie zastąpił kontuzjowanego Sama Deroo, czyli Rafał Szymura. W finale zdobył on 15 oczek, a w przyjęciu osiągnął 54% przyjęcia pozytywnego i 36% perfekcyjnego.

Najlepszym broniącym turnieju wybrano Pawła Zatorskiego, który kolejny raz potwierdził swoją światową klasę. Najlepszym atakującym turnieju finałowego został Łukasz Kaczmarek, zdobywca 17 punktów w meczu finałowym, a najlepszym blokującym Łukasz Wiśniewski, który w niedzielę aż 6 razy zablokował rywali. Najlepszym rozgrywającym wybrano Benjamina Toniuttiego, a MVP turnieju finałowego został Aleksander Śliwka, który w niedzielę zapunktował 16 razy.