Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Niemiec dla Berlin RV, Knack z Pucharem Belgii

Puchar Niemiec dla Berlin RV, Knack z Pucharem Belgii

W niedzielę rozegrane zostały mecze finałowe Pucharu Belgii i Pucharu Niemiec siatkarzy. W Antwerpii Knack Roeselare mimo porażki w pierwszym secie pokonał 3:1 Lindemans Aalst i po raz 13. sięgnął po trofeum. W niemieckim Mannheim Berlin Recycling Volleys nie dał żadnych szans rywalom i po wygranej 3:0 z SWD Powervolleys Düren zdobył Puchar Niemiec.

Niedziela była dniem finału Pucharu Belgii siatkarzy. Znalazły się w nim zespoły Knack Roeselare oraz Lindemans Aalst, czyli dwie czołowe drużyny tego sezonu po rundzie zasadniczej. Knack w półfinale dwukrotnie po 3:1 pokonał Greenyard Maaseik, z kolei Lindemans Aalst po przegranym pierwszym meczu 2:3 z Haasrode Leuven w rewanżu wygrał 3:0 i zapewnił sobie awans.

Mecz finałowy dobrze rozpoczął się dla siatkarzy z Aalst, którzy w pierwszym secie okazali się lepsi od rywali i po wygranej 25:21 prowadzili 1:0. Potem jednak inicjatywę przejęli ich rywale. Knack wygrał dwa kolejne sety do 18, a w czwartym triumfował 25:22. Dzięki temu zespół z Roeselare po raz trzynasty w historii i piąty z rzędu zdobył Puchar Belgii siatkarzy.

finał Pucharu Belgii siatkarzy:
Lindemans Aalst – Knack Roeselare 1:3
(25:21, 18:25, 18:25, 22:25)

W finale Pucharu Niemiec w Mannheim zmierzyły się SWD Powervolleys Düren oraz lider Bundesligi, Berlin Recycling Volleys. Zespół z Düren tydzień wcześniej w półfinale pokonał w trzech setach rywali z Rottenburga, berlińczycy z kolei w takim samym stosunku rozprawili się z WWK Volleys Herrsching.

Pierwsza partia meczu finałowego była prawdziwym nokautem. Podopieczni trenera Cedrica Enarda górowali nad przeciwnikami w każdym elemencie, cały czas powiększając swoją przewagę. Ostatecznie berlińczycy wygrali do 12. W drugim secie zespół z Düren grał jużnieco lepiej, ale wciąż ustępował rywalom i po przegranej do 18 było już 2:0 dla Berlin RV. W trzeciej partii SWD Powervolleys Düren miało przewagę, jednak od stanu 16:14 coś w ich grze się zacięło. Berlińczycy kolejny fragment gry wygrali 7:1 i zakończyli tego seta wynikiem 25:22, a cały mecz zwycięstwem 3:0.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Benjamin Patch, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów, o dwa mniej zdobył Samuele Tuia. Polski libero Adam Kowalski pojawił się na boisku w drugim secie. W drużynie z Düren 12 punktów w tym meczu zdobył Sebastian Gevert.