Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Puchar Gubernatora: Porażka Polek z Niemkami

Puchar Gubernatora: Porażka Polek z Niemkami

fot. Michał Szymański

Od przegranej rywalizację w turnieju o Puchar Gubernatora okręgu kaliningradzkiego rozpoczęły polskie siatkarki. Pierwszym rywalem ekipy Jacka Nawrockiego była reprezentacja Niemiec. Zespoły stoczyły wyrównany pojedynek, w którym wynik musiał rozstrzygnąć tie-break. Ostatecznie lepsze okazały się rywalki. Jutro biało-czerwone zmierzą się z Belgią, a w piątek z Rosją.

W pierwszej partii po początkowej wymianie punkt za punkt przewagę zaczęły budować Niemki. Odskoczyły one na cztery oczka (7:3). Długo utrzymywały taką nadwyżkę, choć w pewnym momencie podopieczne Jacka Nawrockiego zaczęły odrabiać straty i wyszły nawet na prowadzenie 14:13. Pięć kolejnych akcji padło jednak łupem rywalek i ich przewaga znów była wyraźna (18:14). Mimo to, Polki nie zamierzały odpuszczać. W końcówce doprowadziły do remisu po 23, ale ostatecznie przegrały seta 23:25. W drugiej odsłonie role się odwróciły. To polskie siatkarki narzuciły przeciwniczkom swój rytm gry. Zaowocowało to pewną wygraną biało-czerwonych 25:16.Polki dobrze weszły też w partię numer trzy, odskakując rywalkom na dwa oczka (3:1). Te jednak szybko wyrównały i po chwilowej wymianie punkt za punkt zaczęły przejmować inicjatywę. Wkrótce wygrywały aż 16:10. Tak wysokiej straty ekipa Jacka Nawrockiego nie zdołała już odrobić, choć w końcówce seta trochę się do rywalek zbliżyła (18:20). Ostatecznie Polki musiały jednak uznać ich wyższość i przegrały 23:25. Kolejną odsłonę znów minimalnie lepiej rozpoczęły biało-czerwone, ale Niemki nie pozwoliły im na osiągnięcie przewagi wyższej niż dwupunktowa (5:3, 10:8). Przeciwniczki co chwila doprowadzały do wyrównania, a gra przez większą część seta toczyła się cios za cios. Zespoły co chwila zmieniały się na prowadzeniu. O wyniku partii decydowała walka na przewagi, z której zwycięsko wyszły reprezentantki Polski (27:25), doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W decydującym secie znakomicie zaprezentowały się podopieczne Felixa Koslowskiego. Błyskawicznie znalazły się one na prowadzeniu 7:1. O czas poprosił wtedy trener Nawrocki, ale po wznowieniu rywalizacji Niemki dołożyły do swojego konta kolejne oczko. Polki były w trudnej sytuacji, ale nie składały broni. Przy wyniku 11:4 dla rywalek zaczęły odrabiać straty i wkrótce traciły do nich już tylko dwa punkty (11:13). Ostatecznie jednak przegrały tę odsłonę 13:15 i całe spotkanie 2:3.

Niemcy – Polska 3:2
(25:23, 16:25, 25:23, 25:27, 15:13)

Składy zespołów:
Niemcy: Hanke, Poll, Geerties, Lippmann, Scholzel, Weitzel, Bock (libero) oraz Kastner, Drewniok i Pogany (libero)
Polska: Alagierska, Kąkolewska, Stysiak, Wołosz, Mędrzyk, Zaroślińska-Król, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Nowicka, Smarzek-Godek, Efimienko-Młotkowska, Łukasik M. i Stenzel (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved