Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Puchar Gubernatora: Polki lepsze od Belgijek

Puchar Gubernatora: Polki lepsze od Belgijek

W drugim dniu Pucharu Gubernatora Polki zmierzyły się z Belgijkami. Obie drużyny w swoich pierwszych meczach przegrały – biało-czerwone uległy Niemkom 2:3, natomiast ich rywalki musiały uznać wyższość Rosjanek (1:3). Chociaż spotkanie było nierówne i nie brakowało punktów zdobywanych seriami, po trzech setach ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne trenera Jacka Nawrockiego. W piątek Polki na zakończenie turnieju zagrają z gospodyniami.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry (5:4), jednak to podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pozostawały na nieznacznej przewadze (8:6). Z czasem dystans zaczął rosnąć, skutecznie w ataku grała Malwina Smarzek. Polki popełniały mniej błędów niż przeciwniczki, dobrze punktowały w ataku. Belgijki długo nie potrafiły znaleźć sposobu na pewniej punktujące przeciwniczki. W decydującą fazę seta biało-czerwone wchodziły z czteropunktową zaliczką (20:16). Nie utrzymały jej. Belgijki do końca walczyły aż doprowadziły do wyrównania (23:23). Chociaż Polki miały piłkę setową przy stanie 24:23, nie wykorzystały jej. Kropkę nad i postawiły dopiero po walce na przewagi (26:24).

W drugim secie po wyrównanym początku to Belgijki zaliczyły serię udanych akcji (5:5, 5:10). Dopiero przy zagrywkach Joanny Wołosz biało-czerwone zniwelowały dystans (8:13, 11:13). Gdy biało-czerwone złapały kontakt punktowy z przeciwniczkami o przerwę poprosił trener Gert Vande Broek. Czas wybił z rytmu Polki (12:14). W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt (15:15). Z czasem Belgijki ponownie odskoczyły na dwa punkty, jednak nie utrzymały tej przewagi (17:19). Seria celnych zagrywek Klaudii Alagierskiej pomogła Polkom odwrócić wynik. Przy stanie 20:19 dla biało-czerwonych ponownie zainterweniował szkoleniowiec rywalek. Końcówka tej odsłony toczyła się po myśli Polek, które triumfowały po błędzie rywalek 25:21.

Podczas trzeciej odsłony podopieczne trenera Nawrockiego poszły za ciosem (4:1, 8:4). Belgijki nie miały zamiaru odpuszczać i stopniowo zmniejszały różnicę punktową (10:9). Polki nie pozwoliły jednak doprowadzić do wyrównania. Kolejną serię w tym meczu reprezentantki Polski zaliczyły, gdy w polu zagrywki pojawiła się Malwina Smarzek (14:12, 18:12). Po wyjściu z niewygodnego ustawienia punkty zaczęły zdobywać Belgijki (18:16), co skłoniło trenera Nawrockiego do wzięcia czasu. Po interwencji szkoleniowca w końcówce podobnie jak w poprzedniej partii przy zagrywkach Klaudii Alagierskiej dystans wzrósł (20:17, 23:17). Biało-czerwone tej przewagi nie wypuściły już z rąk. Chociaż Belgijki obroniły dwie piłki meczowe, to reprezentantki Polski cieszyły się ze zwycięstwa 25:20.

Polska –Belgia 3:0
(26:24, 25:21, 25:20)

Polska: Wołosz, Alagierska, Grajber, Smarzek, Efimienko- Młotkowska, Stysiak, Maj-Erwardt (libero) oraz Pleśnierowicz i A. Wójcik
Belgia: Van de Vyver, Janssen, Van Gestel, Grobelna, Sobolska,  Herbots, Guilliams (libero) oraz Stragier i Goliat