Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar Challenge K: Faworytki zgodnie z planem

Puchar Challenge K: Faworytki zgodnie z planem

Zostały rozegrane pierwsze mecze 1/8 Pucharu Challenge kobiet, faworytki odniosły pewne zwycięstwa i przybliżyły się do awansu do kolejnej rundy. Cztery mecze zakończyły się rezultatami 3:0, trzy wynikami 3:1, a mecz pomiędzy Cankkale a Olimpiakosem został rozstrzygnięty w tie-breaku i było to najbardziej zacięte spotkanie.

Turecki zespół Bursa BBSK nie pozostawił złudzeń swoim rywalkom z Bratysławy i rozbił je w spotkaniu wyjazdowym 3:0. Gospodynie w żadnym z setów nie zdobyły więcej niż 18 punktów, co świadczy o dużej różnicy poziomów pomiędzy obiema ekipami. Turczynki w całym spotkaniu zdobyły aż 12 punktów bezpośrednio z zagrywki. BSKK potrzebuje do awansu zaledwie dwóch setów, rewanż w Turcji wydaje się być formalnością. Wynik 3:0 padł w starciu pomiędzy dwoma czeskimi drużynami TJ Ostrava a Kralove Pole Brno. Przyjezdne tylko w drugim secie postawiły się swoim rywalkom i zdobyły 21 punktów. Siatkarki z Ostravy lepiej zagrały w bloku, a najwięcej punktów w ich ekipie zdobyła Kojdova – 11. Jenisej Kranojarsk rozbił chorwacki zespół Marina Kastela i był lepszy w każdym elemencie siatkówki. Siatkarki z Kranojarska tym samym są bardzo bliskie awansu do kolejnej rundy. Schweriner SC także 3:0 wygrał z fińską drużyną LP Kangasala i z dużym spokojem uda się na mecz rewanżowy do Finlandii. Najbardziej zacięty był ostatni set spotkania, w którym przyjezdne zdobyły 20 punktów i przez dłuższy czas toczyły wyrównaną grę ze swoimi rywalkami. Ostatecznie to Schweriner wygrał, a najlepiej punktującą zawodniczką była Lippmann – 17 punktów.

Hiszpańska drużyna Naturhouse Ciudad de Logrono pokonałą belgijską ekipę Dauphines Charleroi 3:1. Mecz był zacięty, po dwóch setach bowiem był remis 1:1. Trzeci set miejscowe siatkarki wygrały do 14, a w ostatnim toczyła się wyrównana gra. Zwycięstwo przypadło gospodyniom, a w ich szeregach pierwszoplanowymi postaciami były Pereira Felix – zdobywczyni 19 punktów oraz Gritzbach, która zapisała na swoje konto 17 punktów. Siatkarki z Hiszpanii były lepsze w ataku i ten element w głównej mierze zadecydował o ich wygranej. Wynik rewanżu wydaje się być sprawą otwartą. Viteos Neuchatel Universite pokonał cypryjski zespół AEL Limassol 3:1. Pierwszy set na przewagi wygrały przyjezdne, kolejne trzy sety wygrały gospodynie i potrzebują zaledwie wygrania dwóch setów, aby uzyskać awans. Wydaje się jednak, że mecz rewanżowy nie będzie formalnością i zapowiada się ciekawe starcie pomiędzy obiema ekipami. Również 3:1 wygrała drużyna Beveren z Vasas Obuda Budapeszt. Przyjezdne miały w swoich szeregach Sklar, która w całym meczu zdobyła 22 punktu, ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać i nie znalazła ona wsparcia wśród swoich koleżanek. Zespołowa gra belgijek oraz bardzo dobra gra w zagrywce przyczyniły się do ich wygranej. Najbardziej zacięty mecz rozegrały ze sobą ekipy Canakkale Bldspor Kulubu oraz Oympiakos Pireus. Po dwóch partiach było 2:0 dla gości, gospodynie zdołały doprowadzić do remisu. O końcowym rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break, w nim lepsze były siatkarki z Pireusu, które wygrały 15:9. W obu drużynach po 23 punkty zdobyły Kulan w drużynie Canakkale oraz Hippe w ekipie Olympiakosu. Wynik meczu rewanżowego jest sprawą otwartą i obie drużyny mają takie same szanse na awans do 1/4 Pucharu Challange.