Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Wygrać we Francji bez złotego seta

Puchar CEV K: Wygrać we Francji bez złotego seta

W środę Developres SkyRes Rzeszów na wyjeździe powalczy z ASPTT Mulhouse o awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Rzeszowianki w pierwszym meczu wygrały, ale dopiero w tie-breaku po ponad dwugodzinnej walce. Teraz przed podopiecznymi trenera Antigi jeszcze trudniejsze spotkanie, bowiem w swojej hali liderki ligi francuskiej przegrały tylko jedno spotkanie.

Pierwszy mecz 1/16 Pucharu CEV pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a ASPTT Mulhouse był bardzo nierówny. Obie drużyny grały falami, nie brakowało prostych błędów (obie drużyny popełniły ich po 29). Chociaż rzeszowianki prowadziły 2:1, to wygrały dopiero po tie-breaku. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz. Rywalki grają inną siatkówkę niż ta, jaką gramy w polskiej lidze. W drugim i czwartym secie prowadziłyśmy, ale w drużynie wkradło się rozluźnienie, dlatego przegrałyśmy partie. Na końcu najważniejsze, że wygrałyśmy. Cieszę się, że zespół pokazał charakter – mówiła po spotkaniu na łamach mediów klubowych Jelena Blagojević.

Po powrocie z Rzeszowa ASPTT Mulhouse przegrało mecz ligowy a następnie dwa kolejne wygrało. Podopieczne trenera Salvagniego pozostają liderkami rozgrywek krajowych i mają nad drugim Volley Ball Nantes cztery punkty przewagi. Rzeszowianki w Lidze Siatkówki Kobiet również radzą sobie bardzo dobrze, ostatni mecz przegrały pod koniec listopada z Chemikiem Police a od tamtej pory powróciły na zwycięską ścieżkę. Drużyna prowadzona przez trenera Antigę zajmuje drugie miejsce w tabeli – do niepokonanych policzanek tracą dwa punkty.

W środę rzeszowianki zrobią wszystko, by pokonać gospodynie. Jeśli jednak Developres SkyRes przegra po tie-breaku, dostatnie jeszcze jedną szansę na awans – w złotym secie. Tego jednak polski zespół będzie chciał uniknąć. Jeśli zespoły zmniejszą liczbę popełnianych błędów, to kibice mogą być świadkami bardzo ciekawego spotkania, w którym duże znaczenie będzie miała dyspozycja liderek – Katarzyny Zaroślińskiej-Król i Laetitii Momy Bassoko. Nie bez znaczenia będzie również to, że tym razem kibiców po swojej stronie będą miały siatkarki z Francji. – Myślę, że to będzie ciężki mecz i tak się też nastawiamy, dlatego, że rywal będzie grał przed swoją publicznością, a już u nas przecież zaprezentowały się bardzo dobrze. Wydaje mi się, że to jaki będzie rezultat tego meczu i jak on będzie wyglądał, to zależy przede wszystkim od nas. Mam nadzieję, że zagramy naszą fajną siatkówkę, a wtedy będę spokojna o wynik. Chciałybyśmy zakończyć ten rok zwycięsko – stwierdziła w rozmowie z lsk.pls.pl atakująca zespołu z Rzeszowa.

Zwycięzca rywalizacji pomiędzy ASPTT Mulhouse a Developresem SkyRes Rzeszów zmierzy się ze zwycięzcą z pary Unet e-work Busto Arsizio – VK UP Olomouc. W pierwszym meczu włoszki wygrały 3:0, rewanżowy pojedynek w Olomucu zaplanowano na 19 grudnia.