Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Olsztynianie bliżej kolejnej fazy

Puchar CEV: Olsztynianie bliżej kolejnej fazy

W pierwszym meczu 1/16 Pucharu CEV Indykpol AZS Olsztyn nie bez problemów, ale pokonał PAOK Saloniki 3:1. Walki na boisku nie brakowało, ale ostatecznie to przedstawiciel PlusLigi przybliżył się do awansu do czołowej szesnastki imprezy. W rewanżu, który odbędzie się w Salonikach Indykpol AZS potrzebuje do awansu dwóch setów.

W mecz lepiej weszli goście (5:3), ale podopieczni Roberto Santillego szybko wyrównali. Wynik oscylował wokół remisu przez krótką chwilę. Potem wyższy bieg wrzucili olsztynianie, udanie atakowali Marcel Lux i Miłosz Zniszczoł, do tego działała zagrywka (11:8). Grecka ekipa zdołała zbliżyć się na jeden punkt, w ataku pomylił się Hadrava, ale wkrótce różnica znów wynosiła trzy punkty. PAOK zdołał jednak wyrównać, a kiedy w siatkę uderzył Jan Hadrava, grecki zespół miał punkt zapasu. Do samego końca trwała wyrównana walka. Ostatecznie atak Kapelusa i blok Hadravy dały wygraną gospodarzom.

W drugim secie olsztynianie szybko wypracowali sobie przewagę. Po udanym bloku było 6:2, pewnie grająca ekipa z PlusLigi utrzymywała prowadzenie przez dłuższy czas. W pewnym momencie przydarzył jej się jednak przestój, co wykorzystali rywale i zbliżyli się na 13:14, sporo problemów podopieczni Roberto Santillego mieli w odbiorze zagrywki. Dobra passa ekipy z Salonik trwała nadal i wkrótce prowadzili oni jednym oczkiem. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, kiedy PAOK Saloniki odskoczył na 21:19 po błędzie dotknięcia siatki przez akademików. Paweł Woicki i koledzy wyrównali jednak na 23:23. Udany atak dał jednak greckiej ekipie piłkę setową, ale atakami Miłosza Zniszczoła odpowiedzieli olsztynianie i to oni mieli setbola. Gra toczyła się jednak na przewagi i ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z Salonik, set zakończył się błędem popełnionym przez Marcela Luxa.

PAOK lepiej wszedł w seta trzeciego (4:1) i utrzymywał dzięki swojej dobrej grze to kilkupunktowe prowadzenie. Sygnał do odrabiania strat starał się dać Jan Hadrava, a po bloku Miłosza Zniszczoła było 7:9. Przyjezdni jednak cały czas byli na czele 14:11, 16:13. Olsztynianie wyrównali na 17:17, a kilka chwil później prowadzili już 23:21 po ataku Zniszczoła. Dwupunktowy zapas utrzymali do końca seta.

Czwarta partia miała wyrównany początek (8:8, 11:11). Żadnej z ekip nie udało się wyraźnie odskoczyć. Podopieczni Roberto Santillego odskoczyli jednak na 18:16, a po chwili było już 20:17. Olsztynianie w tej fazie seta zupełnie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, nie dali przeciwnikom praktycznie żadnych szans na nawiązanie walki, świetnie w polu zagrywki spisywał się Kapelus. Gospodarze mogli zatem cieszyć się z wygranej 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn (POL) – PAOK Saloniki (GRE) 3:1
(25:23, 27:29, 25:23, 25:18)

AZS: Hadrava (14), Lux (9), Zniszczoł (15), Andringa (4),  Pietraszko (16), Woicki (1), Żurek (libero) oraz Kapelus (12), Gil (1), Urbanowicz i Zabłocki
PAOK: Marquez (17), Filippow, Gatsis (7), Gkortsaniouk (14), Takouridis (11), Szafranowicz (4), Konstantinidis (libero) oraz Terzis, Jimenez (10) i Boutos (1)