Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Vojvodina, Levski i CSKA ze zwycięstwami

Puchar CEV M: Vojvodina, Levski i CSKA ze zwycięstwami

W tym tygodniu dokończono pierwszą serię spotkań w 1/16 Pucharu CEV mężczyzn. Odbyły się trzy mecze. Levski Sofia pokonał w trzech setach Abiant Lycurgus Groningen. Siatkarze CSKA Moskwa wygrali 3:0 Volley Amriswil. A zespół Vojvodiny Nowy Sad wygrał 3:1 z rumuńskim C.S. Arcada Galati. Rewanże w przyszłym tygodniu.

Siatkarze Vojvodiny pewnie rozpoczęli spotkanie, szybko objęli prowadzenie (8:5), którego nie oddali do końca. I pewnie wygrali w premierowej odsłonie 25:16. Goście lepiej wprowadzili się w drugiego seta, jednak wciąż prowadzili zawodnicy z Nowego Sadu. Trener Arcady Galati – Neculai Harabagiu rotował składem, ale na niewiele się to zdało, bowiem Vojvodina wygrała 25:21. Gospodarze znakomicie zaczęli trzeciego seta, prowadzili już 8:2. Jednak Rumuni nie poddali się, zmniejszyli straty do jednego oczka (12:13). Utrzymywała się niewielka przewaga Vojvodiny. Pod koniec zawodnicy Arcady rzucili wszystko na jedną szalę, doprowadzili do remisu po 22, a nawet wyszli na prowadzenie 23:22. Jednak trzy kolejne punkty zdobyli gospodarze i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w trzech setach.

Vojvodina Nowy Sad (SRB) – C.S. Arcada Galati (ROU) 3:0
(25:16, 25:21, 25:22)

Początek spotkania zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie. Holendrzy doprowadzili do remisu po 9. Chwilowo gra była wyrównana, ale później siatkarze Levskiego ponownie objęli prowadzenie. Przy stanie 20:16 dla miejscowych o drugi czas poprosił Arjan Taaij. Przerwa niewiele pomogła, bowiem Abiant uległ 22:25. Drugi set był bardziej wyrównany, Holendrzy objęli prowadzenie, ale chwilę później przewagę mieli gospodarze. Nie do zatrzymania był Spas Bairew, który w całym spotkaniu zdobył 21 punktów. Końcówka była wyrównana, lepsi okazali się siatkarze Levskiego 26:24. Gospodarze dobrze weszli w trzecią partię, szybko objęli prowadzenie (9:3). Gdy wydawało się, że Levski spokojnie wygra, zerwali się zawodnicy Abiantu, doprowadzili do remisu po 24, a nawet mieli piłkę setową. Siatkarze z Sofii zachowali zimną krew i wygrali 27:25.

Levski Sofia (BUL) – Abiant Lycurgus Groningen (NED) 3:0
(25:22, 26:24, 27:25)

Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie, objęli przewagę, którą każdą kolejną akcją powiększali. CSKA spokojnie wygrała 25:16. Ciekawiej było w drugiej odsłonie. Utrzymywała się niewielka przewaga gospodarzy. Szwajcarzy doprowadzili do remisu po 12 i od tego momentu trwała walka punkt za punkt. Bułgarzy zdołali w końcówce odskoczyć na trzy oczka (22:19), udało im się utrzymać przewagę do końca i wygrali 25:22. W trzecim secie inicjatywa na boisku należała do gości, którzy wygrali 25:18. W czwartej partii Bułgarzy wrócili do gry, rozpoczęli z wysokiego C, od prowadzenia 8:3. Zawodnicy CSKA kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrali 25:17, a całe spotkanie 3:1.

CSKA Sofia (BUL) – Volley Amriswil (SUI) 3:1
(25:16, 25:22, 18:25, 25:17)

Przeczytaj: Pierwsze mecze 1/16 Pucharu CEV mężczyzn