Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Udany rewanż Gazpromu

Puchar CEV M: Udany rewanż Gazpromu

W pierwszym półfinałowym pojedynku 3:0 wygrał zespół Dinama Moskwa. Przed siatkarzami Gazpromu-Jugry Surgut przed własną publicznością czekało trudne zadanie. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, gospodarze wygrali bez straty seta. O awansie do finału zdecydował złoty set, w którym zwyciężyli siatkarze z Surgutu, a poprowadził ich do tego Konstantin Bakun, zdobywca 29 punktów.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 5:2, od razu o czas poprosił trener Oleg Antonow. Na niewiele się zdał, bo siatkarze Gazpromu wciąż utrzymywali swoją przewagę (10:6). Nie do zatrzymania byli Konstantin Bakun i Ivan Zaytsev, którzy popisywali się mocnymi atakami. Moskwianie nie powiedzieli jednak ostatniego słowa, doprowadzili do remisu po 19. Od razu o czas poprosił Rafael Habibulin i pomogło, bo jego podopieczni odskoczyli na dwa oczka (23:21). W samej końcówce skuteczni byli Jan Jereszczenko i Bakun, dzięki czemu Gazprom wygrał 25:23.

Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do poprzedniej, gospodarze szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Siatkarze Gazpromu zagrywką odrzucili rywali od siatki, dodatkowo w tym secie zdobyli tym elementem 3 punkty. Moskwianie zbliżyli się na dwa oczka (10:12), ale po chwili gospodarze ponownie odskoczyli. Nie było mocnych na Konstantina Bakuna, który skutecznym i mocnym atakiem zakończył tego seta (25:20).

Ponownie siatkarze Gazpromu-Jugry zaczęli z wysokiego pułapu, szybko objęli prowadzenie 10:6. Kontrolowali sytuację na parkiecie do drugiej przerwy technicznej (16:12). Po powrocie na parkiet znakomicie grali siatkarze Dinama, a po asie serwisowym środkowego Igora Filippowa doprowadzili do remisu po 17. Jednak w kolejnych trzech akacjach moskwianie popełnili błędy i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (20:17). Tej przewagi już nie oddali, a seta ponownie zakończył Bakun (25:22).

Po krótkiej przerwie zawodnicy wrócili na parkiet, by rozegrać złotego seta, który miał wyłonić finalistę. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców dobrze rozpoczęli tę partię, prowadzili 4:1. Od razu o czas poprosił trener Antonow. Po przerwie punkt zdobyli siatkarze Dinama, ale w kolejnej akcji górą byli miejscowi. Moskwianie zdołali doprowadzić do remisu po 7. Po zmianie stron Gazprom odskoczył na 3 oczka (10:7) po asie serwisowym Jereszczenki. Podopieczni trenera Antonowa walczyli, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył także Maxwell Holt (9:10). Ponownie w ataku punktował Bakun, a zablokowany został Denis Biriukow i gospodarze prowadzili 12:9. Konstantin Bakun zablokował Aleksandra Boldyrewa i to siatkarze Gazpromu-Jugry Surgut wywalczyli awans do finału rozgrywek.

Gazprom-Jugra Surgut – Dinamo Moskwa 3:0
(25:23, 25:20, 25:22)
złoty set 15:11

Gazprom: Brdjović (2), Bakun (29), Jereszczenko (7), Apalikow (5), Safonow (10), Rodiczew (16), Andriejew (libero) oraz Akserow (1) i Siomyszew
Dinamo: Grankin (4), Zaytsev (16), Biriukow (10), Filippow (5), Holt (8), Boldyrew (12), Jermakow (libero) oraz Pankow (2) i Krugłow