Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Pewna wygrana Trentino w pierwszym meczu

Puchar CEV M: Pewna wygrana Trentino w pierwszym meczu

We wtorek rozegrany został pierwszy mecz finałowy Pucharu CEV mężczyzn. Trentino Volley pewnie pokonała we własnej hali w trzech setach Galatasaray Stambuł. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający gospodarzy, Simone Giannelli. W rewanżu, który zostanie rozegrany za tydzień w Stambule, podopiecznym trenera Angela Lorenzettiego wystarczą do triumfu dwa wygrane sety.

Puchar CEV to jedyne trofeum, którego brakuje w biurze klubu z Trydentu. Trentino Volley ma właśnie trzecią szansę na jego zdobycie i po pierwszym meczu finałowym z Galatasaray Stambuł jest już bardzo bliskie osiągnięcia tego celu. Podopieczni trenera Angela Lorenzettiego byli wyraźnie lepsi od rywali i pokonali turecki zespół w trzech szybkich setach, wypracowując sobie tym samym ogromną zaliczkę przed meczem rewanżowym, który za tydzień rozegrany zostanie w Stambule.

Od samego początku spotkania siatkarze „Galaty” mieli ogromne problemy z zagrywkami rywali i wyprowadzeniem własnego ataku. Przewaga Trentino w pierwszym secie rosła błyskawicznie i w pewnym momencie wyniosła już dziesięć punktów (21:11). Ostatecznie włoski zespół wygrał pierwszego seta do 15. W drugiej partii goście do pewnego momentu próbowali dotrzymać kroku przeciwnikom, głównie dzięki skuteczności Olivera Venno (14 pkt.). Od stanu 16:12 włoska drużyna jednak zdobywała już punkty seriami i ponownie triumfowała 25:15.

W trzecim secie Trentino kontrolowało przebieg gry od samego początku aż do końca, utrzymując bezpieczną, kilkupunktową przewagę nad rywalami. Świetnie w ataku radzili sobie Luca Vettori i Uros Kovacević, którzy zdobyli w tym meczu po 12 punktów. Włosi wygrali ostatecznie tego seta do 20 i całe spotkanie 3:0. Oznacza to, że w rewanżu potrzebować będą dwóch wygranych setów, by sięgnąć w tym sezonie po Puchar CEV. Co ciekawe mecz miał również polski akcent – poprowadził go jako sędzia pierwszy polski arbiter – Marcin Herbik.

– Graliśmy bardzo przekonywająco z każdego punktu widzenia. Nasze pucharowe doświadczenia mówią nam jednak, że ze świętowaniem trzeba poczekać. Za tydzień w Turcji czeka nas już zupełnie inny mecz. Zawodnicy Galatasaray wyglądali dziś na zmęczonych po niedzielnym finale Pucharu Turcji. Chciałbym podziękować swojemu zespołowi za formę, jaką zaprezentował, ale przed nami wciąż sporo pracy – mówił po spotkaniu trener Angelo Lorenzetti.

Trentino Volley (ITA) – Galatasaray Stambuł (TUR) 3:0
(25:15, 25:15, 25:20)

Trentino: Russell (9), Vettori (12), Giannelli (9), Candellaro (5), Kovacević (12), Codarin (6), Grebennikov (libero) oraz Nelli i Simoni
Galatasaray: Keskin, Antonow (2), Venno (14), Aydin (5), Gok (2), Ulu (2), Ayvazoglu (libero) oraz Yonet, Siratca, Cakir (libero) i Gergye (4)