Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Historyczne osiągnięcie berlińczyków

Puchar CEV M: Historyczne osiągnięcie berlińczyków

Po wygranej 3:2 w Roeselare i szybkim zwycięstwie bez straty seta przed własną publicznością siatkarze Berlin Recycling Volleys awansowali do finału Pucharu CEV. Brązowi medaliści zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów o kolejne trofeum na arenie międzynarodowej powalczą z Gazprom-Jugrą Surgut, pierwszy mecz odbędzie się 29 marca w hali Maxa Schmelinga.

Prawie pięć tysięcy osób obserwowało, jak podopieczni Roberto Serniottiego gładko pokonują zawodników Knack Roeselare. Chociaż obie drużyny podeszły do tego spotkania zmotywowane, tylko początek spotkania był wyrównany. Przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej publiczności siatkarze Berlin Recycling Volleys stopniowo budowali przewagę. Nie do zatrzymania był Paul Carroll. Z czasem gospodarze zdominowali grę i pomimo starań Hendrika Tuerlinckxa inauguracyjną partię wygrali gładko do 14.

Pomimo wyraźnej porażki przyjezdni nie poddawali się i od początku drugiego seta walczyli o przejęcie kontroli. Jednak pomimo starań siatkarze Knack Roeselare nie byli w stanie zbliżyć się do poziomu, jaki w sobotnim spotkaniu prezentowali berlińczycy. Mocne zagrywki kolejnych siatkarzy z Berlina i ich skuteczna gra na siatce sprawiły, że podopieczni Emile Rousseaux nie byli w stanie nawet przez moment wyjść na prowadzenie. Chociaż w końcówce seta zawodnicy Knack Roeselare poderwali się do walki, nie wystarczyło to do odwrócenia losów tej partii. Mocny atak Roberta Kromma zakończył również tę odsłonę spotkania na korzyść gospodarzy (25:21).

Chociaż przy prowadzeniu 2:0 w setach gospodarze na chwilę stracili koncentrację, nie wystarczyło to do zmiany biegu spotkania. Pomimo doprowadzenia do remisu w środkowej fazie seta przyjezdni nie zdołali skutecznie powalczyć z podopiecznymi Roberto Serniottiego. Gospodarze górowali na siatce, dzięki czemu szybko ponownie przejęli kontrolę. Bardzo pewnie atakowali Kromm i Carroll. Gdy po drugiej przerwie technicznej niemiecka drużyna wyszła na czteropunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca, ostatecznie wygrywając do 18, a cały mecz bez straty seta. – Jestem niezwykle zadowolony ze zwycięstwa oraz tego, jak zagraliśmy w tym spotkaniu – przyznał po meczu Roberto Serniotti. – Pokazaliśmy najwyższy poziom, jaki obecnie jesteśmy w stanie zagrać. Jestem zadowolony z formy moich zawodników i mam nadzieję, że Tomas Kmet szybko wróci do gry – dodał trener Berlin Recycling Volleys. – W porównaniu do wcześniejszego meczu zagraliśmy znacznie lepiej w przyjęciu, byliśmy również skupieni od początku aż do samego końca – zakończył szkoleniowiec, który zwycięstwo zadedykował swojemu synowi.

Berlin Recycling Volleys – Knack Roeselare 3:0
(25:14, 25:21, 25:18)

BRV: Kromm (13). Fisher (8), Le Goff (6), Lotman (8), Zhukouski (3), Carroll (20), Shoji (libero) oraz Baroti i Schott (1)
Knack: Tuerlinckx (13), D’Huls, Coolman (4), Van De Velde (7), Van Hirtum (2), Orczyk (7), Dejonckheere (libero) oraz Trinidad, Paulides (1), Verhanneman (3) i Claes