Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Biełogorie Biełgorod zdominowało Ziraat

Puchar CEV M: Biełogorie Biełgorod zdominowało Ziraat

Siatkarze Biełogorie Biełgorod, podobnie jak ekipa Bartosza Kurka i Dawida Konarskiego, w tym sezonie walczą już tylko o jedno trofeum. W pierwszym finałowym starciu tych ekip zdecydowanie lepsi okazali się gracze rosyjskiej ekipy, którzy zdeklasowali Ziraat Bankasi Ankara, jedynie w drugim secie pozwalając swoim rywalom dobrnąć do granicy 15 punktów.

W spotkanie lepie weszli siatkarze miejscowej drużyny, która po potężnej zagrywce Jana Jereszczenki miała dwa oczka więcej, powiększając swoją przewagę jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (8:4). Z pola zagrywki po pauzie nie schodził Siergiej Tietiuchin (10:4). Goście mieli spore problemy z ofensywą, co wykorzystywali gracze rosyjskiej ekipy (12:5), którzy utrudniali rywalom zadanie mocnymi serwisami (16:8). To pozwalało im także uruchomić blok (20:8), gospodarze nie mieli litości, punktując przyjezdnych raz po raz (21:8). Atak po skosie Tietiuchina dał Biełogorie piłkę setową, a czujność na siatce Nikołaja Nikołowa zakończyła tę partię (25:13).

Ponownie na początku seta to miejscowy zespół wypracował sobie prowadzenie, na środku siatki nie do zatrzymania był Dmitrij Muserski (5:2). Tym razem Ziraat nie dał rywalom zbytnio odskoczyć i po dwóch udanych blokach wyrównał stan rywalizacji (7:7). Pięć kolejnych wygrali już jednak Rosjanie, zawdzięczając to ponownie dobrym zagrywkom Tietiuchina (12:7), ale turecka ekipa się nie poddawała, ponownie odrabiając swój dystans dobrą postawą w bloku (10:12). Na drugą przerwę techniczną obie drużyny sprowadził autowy atak Olega Antonova, a jego zespół ponownie miał sporą stratę (11:16) i ponownie miał problemy z przyjęciem (12:20). Ziraatowi raz udało się zdobyć dwa oczka przy własnej zagrywce, ale niewiele to pomogło (15:23), po ataku z piłki przechodzącej gospodarze zakończyli i drugą odsłonę na swoją korzyść.

Chociaż to zespół z Ankary wygrał dwie pierwsze akcje trzeciej odsłony, to już trzy następne padły łupem Biełogorie i kiedy swój atak w aut posłał Bartosz Kurek, a także Antonov – strata Ziraatu wzrosła do trzech oczek (2:5). Polski przyjmujący zrehabilitował się dobrą zagrywką (4:5), ale już chwilę później wyraźnie lepsza ofensywa, a także serwis pomogły gospodarzom odzyskać przewagę (10:5). Dawid Konarski nie mógł znaleźć sposobu na blok przeciwników (7:13), pojedyncze udane akcje jego zespołu zza linii dziewiątego metra nie wystarczały na nawiązanie wyrównanej walki. Tym samym i to kilka razy z rzędu odwdzięczali się natomiast gospodarze (17:9). Nic już nie zagrażało teamowi z Biełgorodu w zwycięstwie, z piłki przechodzącej zapunktował Konstantin Bakun, a Roman Daniłow dołożył dwa asy serwisowe (23:12). Gospodarze nie przedłużali już tego spotkania, deklasując swoich rywali 25:14.

Biełogorie Biełgorod – Ziraat Bankasi Ankara 3:0
(25:13, 25:15, 25:14)

Biełogorie: Nikołow (8), Tietiuchin (5), Bakun (12), Poroszyn (3), Muserski (18), Jereszczenko (12), Obmoczajew (libero) oraz Daniłow (2), Safanow i Jeremin (libero)
Ziraat: Kiyak (3), Anotnow (4), Konarski (6), Savas (4), Kurek (7), Sahin (4), Done (libero) oraz Cacić, Yilmaz i Atli