Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Bezproblemowe zwycięstwo olsztynian

Puchar CEV M: Bezproblemowe zwycięstwo olsztynian

fot. Klaudia Piwowarczyk

Szybko, łatwo i przyjemnie swoje spotkanie z Hurrikaani Loimaa wygrali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni Roberto Santillego potrzebowali zaledwie trzech setów, aby odprawić z kwitkiem wicemistrzów Finlandii, a w żadnej z partii goście ze Skandynawii nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki.

O wiele lepiej w spotkanie weszli faworyci meczu, którzy po kontrataku Jana Hadravy prowadzili 5:2, ale błędy gospodarzy pozwoliły Finom złapać kontakt punktowy (4:5). Raz po raz mylili się również goście i to ekipa Roberto Santillego miała sporą zaliczkę (9:5). Hurrikaani Loimaa kompletnie nie potrafiła poradzić sobie z własną grą, co chwilę popełniając kolejne błędy (9:17). Akademicy swobodnie grali środkiem, asa serwisowego dołożył Radosław Gil, a kontra dała olsztynianom piłkę setową (24:13). Gospodarze nie przedłużali losów tej partii, kończąc ją atakiem ze środka.Chociaż fiński zespół lepiej zaczął seta (4:2), to szybko as serwisowy Sebastiana Wardy wyrównał stan rywalizacji (4:4). Potem ponownie w szeregi obu drużyn wkradły się błędy, ale mniej popełniali ich gospodarze (12:9). W końcu olsztynianie włączyli piąty bieg, ponownie pewnie i skutecznie atakując środkiem (14:10), swoje dokładali również skrzydłowi (19:14). I w tym secie zbyt wiele do powiedzenia nie mieli przyjezdni, atak Robberta Andringi z VI strefy pozwolił AZS-owi cieszyć się z pierwszej piłki setowej, a blok Sebastiana Wardy ze zwycięstwa w całej odsłonie.

Swoją dobrą grę olsztynianie kontynuowali na początku trzeciej partii (6:2), ale szybko w ich szeregi wkradło się małe rozprężenie (10:8). To AZS wygrał również jedną z dłuższych akcji spotkania, ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Jan Hadrava, wspierany przez Marcela Luxa (15:8). Przyjezdni ponownie popełniali ogromną ilość błędów własnych (12:19), zza linii dziewiątego metra zapunktował Mateusz Kańczok (22:14) i AZS coraz szybciej zbliżał się do pewnego zwycięstwa. Ekipa z Warmii i Mazur zaliczyła jeszcze mały przestój (23:18), ale ponownie mogła liczyć na błąd rywala, natomiast ostatni punkt zdobył Andringa.

Indykpol AZS Olszyn – Hurrikaani Loimaa 3:0
(25:14, 25:16, 25:20)

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (11), Andringa (9), Kapelus (2), Pietraszko (10), Woicki, Warda (11), Żurek (libero) oraz Kańczok (3), Gil (2), Lux (6) i Urbanowicz (1)
Hurrikaani: Ropponen (12), Toivainen (9), Kouki (1), Porkka (4), West (2), Oivanen (6), Mutka (libero) oraz Rumpunen (5)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu CEV mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved