Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Berlińczycy z pucharem

Puchar CEV M: Berlińczycy z pucharem

Po zwycięstwie w pięciosetowym pojedynku przed własną publicznością na wyjeździe siatkarze Berlin Recycling Volleys potwierdzili wyższość nad rosyjską drużyną Gazprom-Jugra Surgut. Dzięki tej wygranej berlińczycy zdobyli Puchar CEV. W sobotnim spotkaniu nie wystąpili podstawowi zawodnicy gospodarzy – Nikołaj Apalikow, Aleksa Brdjović oraz Konstantin Bakun.

Chociaż przyjezdni dobrze rozpoczęli pojedynek, gospodarze szybko odrobili straty (3:7, 6:7). Po przerwie technicznej berlińczycy ponownie wyszli na prowadzenie, skutecznie punktował Paul Carroll (10:7). Siatkarze z Surgutu popełniali dużo błędów własnych, mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji (13:16). Pojedyncze skuteczne ataki Aleksandra Czefranowa nie wystarczały, by nawiązać kontakt z rywalami. Z czasem przewaga przyjezdnych tylko się powiększała, drużyna z Berlina kontrolowała przebieg seta. Równo pomiędzy wszystkich graczy piłki rozdzielał Tsimafei Zhukouski. Chociaż w końcówce gospodarze odrobili kilka punktów, to ich przeciwnicy prowadzeni przez Paula Lotmana cieszyli się ze zwycięstwa do 18.

Otwarcie drugiej odsłony było znacznie bardziej wyrównane (6:6), jednak podczas przerwy technicznej na prowadzeniu byli berlińczycy (8:6). Tym razem gra przyjezdnych nie była pozbawiona błędów. Prowadzeni przez Aleksieja Rodiczewa gospodarze zmniejszyli straty. Dobra postawa zawodników Gazpromu-Jugry nie trwała jednak długo. Przy zagrywkach Carolla berlińczycy ponownie odskoczyli, a po skutecznym ataku Lotmana o czas poprosił trener Rafael Khabibullin (14:10). W berlińskim zespole dobrze działał blok, skutecznie w obronie grał Erik Shoji (16:11). W dalszej części seta przyjezdni zdominowali grę, Rosjanie nie mieli najmniejszych argumentów przeciwko górującym na siatce przeciwnikom (12:19). Chociaż gospodarze obronili piłkę setową, drugiego seta zamknął atakiem po skosie Robert Kromm.

Przyjezdni od efektownego prowadzenia 4:0 rozpoczęli trzecią odsłonę spotkania, szybko o czas poprosił trener Khabibullin. Efektowny potrójny blok berlińczyków dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:4). Chociaż Rosjanie atakowali coraz mocniej, wyraźna różnica punktowa utrzymywała się. Pomimo wsparcia miejscowej publiczności gospodarze nie radzili sobie z zatrzymaniem ataków Carolla i Felixa Fischera. Błąd w polu zagrywki Aleksandra Czefranowa sprowadził drużyny na drugi regulaminowy czas (11:16). Pomimo wyraźnych strat gospodarze starali się przeciwstawić dobrze dysponowanym przeciwnikom. Dobre chęci nie wystarczyły. Nie do zatrzymania na środku był Nicolas Le Goff. Berlińczycy swobodnie rozgrywali akcje, jednak nie tracili koncentracji. Ostatni punkt na wagę zdobycia pucharu berlińczycy zdobyli podwójnym blokiem (25:18).

Gazprom-Jugra Surgut – Berlin Recycling Volleys 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)

Gazprom: Czefranow (12), Jereszczenko (7), Zajcew, Rodiczew (7), Safonow (7), Astaszenkow (1), Andriejew (libero) oraz Firsow, Taraniuk, Jerszow (3) i Askerow
BRV: Zhukouski (1), Carroll (11), Fischer (8), Le Goff (10), Lotman (12), Kromm (11), Shoji (libero) oraz De Marchi i Kmet