Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Łodzianki triumfowały nad RC Cannes

Puchar CEV: Łodzianki triumfowały nad RC Cannes

Mecz pomiędzy Budowlanymi Łódź a RC Cannes w Pucharze CEV zakończył się trzysetowym zwycięstwem gospodyń. Najbliżej wygranej goście byli w drugiej odsłonie spotkania, kiedy doszło do walki na przewagi, jednak to miejscowe zachowały chłodne głowy i poradziły sobie z ofensywą przeciwniczek.

W meczu Pucharu CEV z zespołem RC Cannes, bardzo utytułowanym rywalem prowadzonym przez Laurenta Tillie, łodzianki mogły zrewanżować się za porażkę, którą poniosły w sezonie 2010/2011. Trzy pierwsze akcje to popisowa gra Gabrieli Polańskiej, która zatrzymała Marianę Thomaz (3:0). Konto po stronie zespołu z Francji otworzyła dopiero atakiem blok-aut Gergana Dimitrowa. Budowlane rozpoczęły ten mecz bez tego animuszu, który towarzyszył im choćby w półfinale Pucharu Polski i po własnych błędach pozwoliły przeciwniczkom rozwinąć skrzydła (5:5). Autowe ataki Kai Grobelnej i Julii Twardowskiej sprowadziły obie drużyny na przerwę techniczną (7:8). Sytuacja zmieniła się, gdy w siatkę uderzyła bombardierka zespołu z Cannes, Olga Sawenczuk (11:9). Oglądaliśmy w Atlas Arenie naprawdę wyrównany pojedynek, po ataku ukraińskiej atakującej wicemistrzyń Francji znów był remis. W końcówce swoją szansę dostała druga rozgrywająca Francuzek, Vedrana Jaksetić, ale jej gra okazała się czytelna dla gospodyń (21:17). Kaja Grobelna atakiem z drugiej linii postawiła kropkę nad i w premierowej odsłonie meczu 1/8 Pucharu CEV (25:20).Początek drugiej partii znów zwiastował ciężką przeprawę dla łodzianek, po których widać było, że rozgrywki Pucharu Polski kosztowały je dużo sił. Plas w środek boiska dał przyjezdnym dwupunktowe prowadzenie (2:4). Choć na pierwszej przerwie technicznej wydawało się, że łodzianki odzyskują swój rytm gry, to zupełnie pozbawiła go je zagrywka Sanji Bursac i o czas musiał poprosić Błażej Krzyształowicz (8:10). Odrabianie strat punktowym atakiem po prostej rozpoczęła Heike Beier, ale kolejne zepsute zagrywki po stronie gospodyń nie ułatwiały im pogoni za wynikiem. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że łodzianki podejmują zbyt dużo ryzyka w swoich akcjach, w aut zbijała piłkę Grobelna i o czas poprosił trener Krzyształowicz (13:17). Dopiero przy stanie 23:23 ręce blokujących rywalek znalazła Grajber, a drugą partię po dwukrotnym blokiem na Bułgarce zwyciężyły gospodynie (26:24).

W trzeciej odsłonie spotkania od samego początku to łodzianki były stroną dominującą. Dopiero przy wyniku 3:0 przypomniała o sobie Myriam Kloster, ale to Grobelna pokazywała swoje ogromne możliwości w ataku. Budowlane skorygowały ustawianie w bloku i raz po raz prezentowały rywalkom soczyste „czapy” (12:7). As serwisowy Vincourovej sprowadził obie ekipy na drugą przerwę techniczną (16:10). Tak doświadczony zespół jak Budowlane nie oddał już tej przewagi do końca meczu, przy wyniku 22:16 na zagrywce pojawiła się Natalia Strózik. Kiedy Ewelina Tobiasz pocelowała zagrywką libero gości, było już po meczu (25:18).

Budowlani Łódź – RC Cannes 3:0
(25:20, 26:24, 25:18)

Składy zespołów:
Budowlani: Polańska (11), Twardowska (7), Pycia (4), Beier (16), Grobelna (14), Vincourova (4), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Tobiasz (2), Strózik i Grajber
RC: Kloster (8), Sawenczuk (8), Thomaz (1), Bursac (8), Grbić, Dimitrowa (11), Zayasu (libero) oraz Gicquel (2), Sandbothe (4), Ortschitt i Jaksetic (1)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu CEV kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved