Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Wygrane zespołów rosyjskich, włoskich i niemieckich

Puchar CEV K: Wygrane zespołów rosyjskich, włoskich i niemieckich

We wtorek i w środę rozegrane zostały pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek. Swoje spotkania pewnie wygrały zespoły z Włoch, Rosji i Niemiec. W meczu dwóch słoweńskich drużyn górą był Branik Maribor, który odpadł w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń z Developresem. W żadnym ze spotkań do rozstrzygnięcia nie był potrzebny tie-break.

Z pierwszych meczów w 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek mogą z pewnością być zadowolone włoskie zespoły. Yamamay Busto Arsizio w trzech setach wygrało u siebie z bośniackim Jedinstvem Brcko i jest faworytem w meczu rewanżowym. Z kolei Pomi Casalmaggiore pokonało na wyjeździe holenderski VC Sneek również w trzech setach i dla podopiecznych trenera Marcelo Abbondanzy rewanż również powinien być formalnością.

Z wyjazdowych zwycięstw cieszyć się mogły również zespoły rosyjskie. Jenisej Krasnojarsk bez większych problemów poradził sobie w Finlandii z HPK Hämeenlinna, z kolei Urałoczka w trzech setach wygrała w Bukareszcie z miejscowym CSM. W zespole Nikołaja Karpola wyróżniła się Ksenia Parubec, która w tym meczu zdobyła 17 punktów. Oba rosyjskie zespoły są niemal pewniakami do awansu do kolejnej rundy.

Bardzo dobrze w pierwszych meczach spisały się trzy zespoły niemieckie i niewykluczone, że Bundesliga będzie miała aż trzech przedstawicieli w 1/8 finału. Palmberg Schwerin pokonał we własnej hali 3:1 Rocheville Le Cannet i chociaż w rewanżu łatwo nie będzie, to uczynił już pierwszy krok w kierunku awansu. Dresdner SC również zmierzył się z drużyną z Francji i bez problemów pokonał we własnej hali Pays d’Aix Venelles. Podopieczne trenera Alexandra Weibla są bardzo bliskie awansu. Wygrał swoje spotkanie również Allianz Stuttgart, który w trzech setach pokonał w Ołomuńcu miejscowy SK UP.

Swoją siłę potwierdzili faworyci. Eczacibasi Stambuł nie dało żadnych szans w wyjazdowym spotkaniu belgijskiemu VC Oudegem, nie pozwalając rywalkom w żadnym z trzech setów przekroczyć granicy 15 punktów. Zwycięstwo 3:0 nad szwajcarskim VFM Franches-Montagnes odniósł Chimik Jużnyj, a Minczanka Mińsk wygrała na wyjeździe 3:1 z Jedinstvem Stara Pazova. Jedynym francuskim zespołem, który cieszył się z wygranej, był Beziers VB, który w trzech setach uporał się we własnej hali z holenderskim Sliedrecht Sport. W meczu dwóch słoweńskich zespołów Branik Maribor pokonał na wyjeździe Calcit Kamnik 3:1.

W pozostałych meczach triumfowały również węgierski Linamar Bekescsabai, belgijski Asterix Avo Beveren, szwajcarski TS Volley Duedingen oraz fiński LP Salo, który pokonał 3:0 Kralovo Pole Brno w meczu wyjazdowym. Rewanże odbędą się na początku stycznia.