Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Siatkarki z Krasnodaru obroniły puchar

Puchar CEV K: Siatkarki z Krasnodaru obroniły puchar

Po porażce na wyjeździe 2:3 w rewanżu siatkarki Dinama Krasnodar bez straty seta pokonały zawodniczki Galatasaray Stambuł. Chociaż Turczynki starały się walczyć z zeszłorocznymi triumfatorkami Pucharu CEV, nie zdołały ugrać nawet seta. Najbliżej odwrócenia losów pojedynku przyjezdne były w trzeciej odsłonie spotkania, jednak również ona padła łupem Rosjanek 29:27.

Po początkowej grze punkt za punkt gospodynie stopniowo zaczęły budować kilkupunktowe prowadzenie, od pierwszych akcji skutecznie punktowała Natalia Małych. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bowiem Turczynki nie odpuszczały, dzięki czemu nie tylko odrobiły straty, ale również odskoczyły na dwa punkty. Na boisku wyróżniała się Nadia Centoni. Po czasie, który nastąpił na życzenie trenera Konstantina Uszakowa, Rosjanki przejęły inicjatywę, jednak długo nie były w stanie ponownie odskoczyć rywalkom. Aż do końcówki seta trwała walka punkt za punkt. Dopiero w decydującym momencie przy wsparciu zgromadzonej publiczności siatkarki Dinama zbudowały przewagę. W odwróceniu losów seta nie pomógł tureckiemu zespołowi ani szereg zmian, ani oba czasy wykorzystane przez trenera Atmana Guneyligila. Ostatecznie siatkarki z Krasnodaru wygrały tego seta do 23.

Druga odsłona spotkania tylko na początku była wyrównana, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gospodynie wyszły na wyraźne prowadzenie (8:4). Z czasem przewaga zaczęła rosnąć, jednak przyjezdne nie dały za wygraną i szybko doprowadziły do remisu, a o czas poprosił trener Uszakow. Po interwencji szkoleniowca prowadzone przez Natalię Małych siatkarki Dynama ponownie zaczęły budować prowadzenie, które stopniowo powiększały. Na siatce górowała Anastasia Szliachowaja. Gdy w końcówce za sprawą dobrych zbić Centoni i Leys strata Turczynek została zmniejszona do trzech „oczek”, drugi czas wykorzystał Konstantin Uszakow. Chociaż siatkarki Galatasaray były bliskie odwrócenia losów seta (20:21), gospodynie nie odpuściły i to one cieszyły się ze zwycięstwa również w drugiej odsłonie pojedynku.

Początek trzeciej partii należał do przyjezdnych, jednak gospodynie szybko ponownie wyszły na prowadzenie. W przeciwieństwie do poprzedniego seta nie były w stanie go utrzymać i po chwili siatkarki ze Stambułu doprowadziły do wyrównania. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, jednak ton grze nadawały zawodniczki Galatasaray, głównie dzięki dobrej postawie w ataku Cursty Jackson. Również to Turczynki prowadziły podczas drugiej przerwy technicznej 16:14. Po przerwie stopniowo Rosjanki zaczęły odzyskiwać rezon. W końcówce nie zabrakło emocji i efektownej walki. Ostatecznie po grze na przewagi to siatkarki Dinama Krasnodar wygrały tego seta do 27, odwracając stan rywalizacji o Puchar CEV.

Dinamo Krasnodar – Galatasaray Stambuł 3:0
(25:23, 25:22, 29:27)

Dinamo: Mariuchnicz (4), Szaszkowa (8), Filisztinskaja (5), Pasynkowa (6), Małych (26), Szliachowaja (11), Kriuczkowa (libero) oraz Koszelewa (1) i Bibina (libero)
Galatasaray: Jackson (10), Leys (8), Kalac (7), Onal (8), Alikaya (2), Centoni (15), Guneyligil (libero) oraz Germen, Dumanoglu i Aydinlar (1)